Flaesh

Výtvarné umění 1.10.2015 - 3.1.2016 • Alšovo nábřeží 12, Praha, Česká republika

Figurální tvorba v nejrůznějších technikách a materiálech rozvíjející esenciální úvahy o individuální identitě, odrazu vnitřního života a existenciálních maxim, jemném předivu emocí, je tématem vybran

Výstava klade otázky, jakou funkci a roli má lidské tělo v současném umění. Výrazná expresivita a zároveň křehká citovost intimních akvarelů holandské malířky Marlene Dumas, zkratkovitě nadhozený výraz spontánních tušových kreseb Tracey Emin převedených do monumentálních výšivek vedle dramatických objektů metaforicky odkazujících k osobní historii, ohromující expresivní dílo vlámské sochařky Berlinde De Bruyckere poukazující k existenciální úzkosti a ohrožení současného světa, série subtilních pohádkových kreseb a sochařských instalací americké umělkyně Kiki Smith a několik ikonických děl Louise Bourgeois tvoří celek výstavy naplněné intenzivním hledáním a uvědomováním si základních otázek lidského života.

Výstava, nesoucí záměrně dvojznačný titul Flaesh, byla připravena v úzké osobní spolupráci s jednotlivými autorkami, jejich studii a galeriemi. Dílu každé z umělkyň je věnován jeden výstavní sál ve formě samostatné expozice. Výstava umožňuje více možností čtení, buď jako sled oddělených prezentací, nebo dává příležitost širšího pohledu v kontextu ostatních děl. Kolekce více než šedesáti soch, kreseb, akvarelů, výšivek a instalací nabízí přehled o významných kapitolách tvorby vybraných autorek. Každá instalace je doplněna o videoprojekci rozhovoru s umělkyní, vsazující vystavená díla do širšího interpretačního rámce a souvislostí. Výstavu doprovází katalog (v češtině a angličtině) s úvodním esejem kurátora výstavy Petra Nedomy a reprodukcemi všech vystavených děl.

Flaesh

Program

Zhanna Kadyrova: UNEXPECTED
29.2.2024 - 30.6.2024


Další události

Výtvarné umění

KATARÍNA GREGOREC – Obsessed with Colors

17.5.2024 - 19.6.2024
Praha · Dudes & Barbies Gallery

Vítáme vás na výstavě "Obsessed with colors" (Posedlá barvami), která přináší pohled do fascinujícího světa textilní tvorby paní Kataríny, p …

Detail
Výtvarné umění

Hans Peter Kuhn: Cycles / Cykly

3.5.2024 - 20.6.2024
Opava · Galerie Cella

Výstava v Galerii Cella představí Hanse Petera Kuhna jako autora působivých audiovizuálních kompozic

Detail
Výtvarné umění

Zlatý Nero – Dan Trantina

17.5.2024 - 21.6.2024
Brno · Graciano – antik-umění-šperky

Přijďte se podívat na vernisáž a výstavu uznávaného současného malíře Dana Trantiny s názvem Zlatý Nero.

Detail
Výtvarné umění

Adam Štech & Lubomír Typlt "Zas …

14.5.2024 - 21.6.2024
Praha · DSC Gallery

DSC Gallery s radostí oznamuje výstavu „Zasej obojky & sklidíš psy“, na níž představí své práce dva umělci, Adam Štech a Lubomír Typlt.

Detail
Užitné umění

DYSPLASIO – ANNA JOŽOVÁ

14.5.2024 - 21.6.2024
Praha · Galerie Kuzebauch

Objekty Anny Jožové v galerii Kuzebauch

Detail