Federico Solmi - Čínská demokracie a poslední den na Zemi

Nová média 28.11.2014 - 10.1.2015 • Janáčkovo nábřeží 21, Praha, Česká republika

Nová výstava uvádí světovou premiéru video trilogie s názvem Čínská demokracie a poslední den na Zemi italského umělce žijícího v New Yorku a držitele prestižního Guggenheimova stipendia.

Výstava představí také Solmiho videomalby (digitální obrazy) a kresby na papíře vyznačující se jasnými, sytými barvami, stejně jako křiklavými motivy. Solmi prostřednictvím těchto provokativních a satirických děl ztvárňuje dystopické vize naší dnešní společnosti. Staví do nového kontextu obrazy vytržené z prostředí videoher, populární kultury a internetu a vytváří nápaditá umělecká díla, která odvážným způsobem komentují palčivé otázky, jež bývají ve veřejných debatách často opomíjeny. Jeho tvorba je kritikou systému bez pochyb důvěřujícího vrtkavým základům, na nichž naše kultura a postmoderní společnost stojí.

Ředitelka Galerie Vernon Monika Burian Jourdan o Solmiho tvorbě říká: „Obdivuji unikátní způsob, jakým kloubí malbu a video animaci. Také si velmi vážím jeho odvahy, s jakou se vyjadřuje k různým tabu současného světa. Mám radost, že máme možnost představit takto otevřené a liberální umění i zde v Praze.“

V roce 2009 obdržel Solmi Guggenheimovo stipendium John Simon Guggenheim Memorial Fellowship v kategorii Video & Audio. V trilogii s názvem Čínská demokracie a poslední den na Zemi (2011-2014) Solmi paroduje současnou společnost a sebedestruktivní povahu lidstva.

Federico Solmi - Čínská demokracie a poslední den na Zemi

Galerie Vernon

Galerie Vernon - logo

Další události

Design

DESIGNBLOK COSMOS | Intergalaktická krás …

14.6.2024 - 23.6.2024
Liberec · Oblastní galerie Liberec

S létem v Lázních se představí i velmi specifický koncept pomyslné výkladní skříně současného českého designu a art-manifest sdílených hodnot Mezináro …

Detail
Fotografie

SHOTBY.US - LENKA GLISNÍKOVÁ, KAROLINA M …

17.5.2024 - 23.6.2024
Praha · Ateliér Josefa Sudka

SHOTBY.US ve svém prvním zásahu do Ateliéru Josefa Sudka kombinují hravost a odvážné barvy a reflektují původní účel galerie jako výchozí bod pro zkou …

Detail
Výtvarné umění

Jana Gemrota: STARDUST

15.5.2024 - 23.6.2024
Praha · Galerie Václava Špály

Výstava Sturdust shrnuje nejnovější práce Jana Gemrota, které uskutečnil po své poslední samostatné výstavě Observace (Expo 58, 2022).

Detail
Výtvarné umění

Martina Richterová – poštovní známky a g …

12.5.2024 - 23.6.2024
Náměšť nad Oslavou · Galerie 12

Výstava Mariny Richterové v Galerii 12 v Náměšti nad Oslavou

Detail
Výtvarné umění

Anna Neborová / Odstíny dne

5.5.2024 - 23.6.2024
Broumov · Galerie Dům

Anna Neborová (1968) reprezentuje silnou generaci autorek-umělkyň, nastupujících na českou uměleckou scénu v průběhu devadesátých let.

Detail