Federico Solmi - Čínská demokracie a poslední den na Zemi

28.11.2014 - 10.01.2015Nová média

Nová výstava uvádí světovou premiéru video trilogie s názvem Čínská demokracie a poslední den na Zemi italského umělce žijícího v New Yorku a držitele prestižního Guggenheimova stipendia.

Výstava představí také Solmiho videomalby (digitální obrazy) a kresby na papíře vyznačující se jasnými, sytými barvami, stejně jako křiklavými motivy. Solmi prostřednictvím těchto provokativních a satirických děl ztvárňuje dystopické vize naší dnešní společnosti. Staví do nového kontextu obrazy vytržené z prostředí videoher, populární kultury a internetu a vytváří nápaditá umělecká díla, která odvážným způsobem komentují palčivé otázky, jež bývají ve veřejných debatách často opomíjeny. Jeho tvorba je kritikou systému bez pochyb důvěřujícího vrtkavým základům, na nichž naše kultura a postmoderní společnost stojí.

Ředitelka Galerie Vernon Monika Burian Jourdan o Solmiho tvorbě říká: „Obdivuji unikátní způsob, jakým kloubí malbu a video animaci. Také si velmi vážím jeho odvahy, s jakou se vyjadřuje k různým tabu současného světa. Mám radost, že máme možnost představit takto otevřené a liberální umění i zde v Praze.“

V roce 2009 obdržel Solmi Guggenheimovo stipendium John Simon Guggenheim Memorial Fellowship v kategorii Video & Audio. V trilogii s názvem Čínská demokracie a poslední den na Zemi (2011-2014) Solmi paroduje současnou společnost a sebedestruktivní povahu lidstva.Federico Solmi - Čínská demokracie a poslední… - www.iUmeni.cz (28.11.2014)

Zpět na výpis
Art Antiques

Knižní novinka

Společně a konstruktivně / Gemeinsam und konstrukt

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder