Dror Daum / Bát se žít

Fotografie 10.10.2016 - 6.11.2016 • Kateřinská 20, Praha, Česká republika

Říká se, že abychom pochopili, co to znamená být autentickou lidskou bytostí, musíme se smířit se skutečností, že jednoho dne zemřeme.

Drod Daum ve svých fotografiích pojímá téma autenticity inteligentním a nepřímočarým způsobem. Jeho obrazy jsou velmi často manipulované a upravované, ovšem způsobem, který dekonstruuje myšlenku „photoshopovaného obrazu“, banálního a v dnešní době tolik zprofanovaného. Při sledování jeho fotografií musíme pečlivě pozorovat každý obraz a hledat chybu, která nás zavede zpět na hranici mezi přirozeností a umělostí. Rozhraní toho co je přirozené a umělé. Přesto věřím, že to, co nás fascinuje na těchto dvou pojmech je naše chápání kultury (toho, co je nepravé, napodobenina) jako něčeho, co se pokouší znehybnit přírodu. Zachytit její momenty a zmrazit je, abychom mohli falešně tvarovat a přetvářet naši osobitost.

Kurátor: Piotr Sikora

Dror Daum / Bát se žít


Další události

Výtvarné umění

KEES VISSER

3.5.2024 - 14.6.2024
Mikulov · Galerie Závodný

Výstava Keese Vissera v Galerii Závodný v Mikulově je vystavěna na jednoduchém konceptu: umožnit návštěvníkům zážitek z čistého a minimalistického pro …

Detail
Výtvarné umění

Výstava na zámku Belcredi

15.6.2024
Brno · Ateliér Studánka

Jednodenní happening – Velkolepá výstava představí díla všech, kteří Ateliér Studánka navštěvují. Zahájení na nádvoří zámku v 15 hodin.

Detail
Výtvarné umění

CRASHTEST 13: REALITY CHECK

10.5.2024 - 15.6.2024
Praha · Galerie Jilská 14

Výstava vzniká pod záštitou kurátorského semináře CRASHTEST na ÚDKU KTF Univerzity Karlovy ve spolupráci s galerií Jilská 14.

Detail
Výtvarné umění

Jiří Slíva – Franz Kafka v grafice

6.5.2024 - 15.6.2024
Chrudim · Galerie ART - Chrudim

Kafku mě baví číst stále znovu. Říkám ‘baví’, a přitom si uvědomuji výrok Milana Kundery, že Kafka pro nás netrpěl, Kafka se pro nás bavil…

Detail
Výtvarné umění

Prostor pro světlo - Eva Brodská

2.5.2024 - 15.6.2024
Praha · Entrance Gallery

První výstava nové sezóny v galerii Entrance představí výběr děl z dlouholeté a koncentrované tvorby paní Evy Brodské.

Detail