Daniel Reynek – fotografie

12.07.2015 - 30.12.2015Fotografie

Rozsáhlá retrospektivní výstava „Daniel Reynek – fotografie“, zahrnující na 90 snímků, představuje výběr z tvorby loni zesnulého českého fotografa Daniela Reynka

Ukazuje Reynkovy typické barevné fotomontáže z let 1960–1970, zachycující motivy především z bydliště autora v Petrkově (květinové motivy, zvířata, drobné předměty etc.). Vystaveny zde však jsou i černobílé fotografie ze zachovaných nalezených negativů, které nebyly dosud nikde publikované ani prezentované. Většina představených fotografií jsou digitální archivní tisky z originálních negativů a diapozitivů. – Výstavu doplňují portréty Daniela Reynka z posledních let od Františka Nárovce, ke zhlédnutí je dokumentární film Terezy Brázdové "Kluci" o životě bratří Reynků.
Výstava vznikla ve spolupráci Muzea fotografie a moderních obrazových médií, o. p. s., Jindřichův Hradec, a galerie Měsíc ve dne, České Budějovice. Jejím kurátorem je František Nárovec. U příležitosti výstavy vydalo nakladatelství Měsíc ve dne, České Budějovice, katalog s názvem Daniel Reynek / fotografie. K výstavě jsou nadto k dispozici informační trojlisty s texty v češtině, ve francouzštině, v angličtině a němčině.Daniel Reynek – fotografie - www.iUmeni.cz (12.07.2015)

Zpět na výpis
Art Antiques

Knižní novinka

Hledání aktuálního tématu

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder