Daniel Piršč - Yellow Hat

Design 1.12.2014 - 14.1.2015 • Brno, Česká republika

Sotva dozněla ozvěna kroků modelek nedávné módní přehlídky Wolfgang night at the gallery, už abychom se těšili na další z nevšedních zážitků, které pro Vás Richard Adam Gallery od nové sezony připravu

Tentokrát přivítá galerie skutečně významného hosta, kterým nebude nikdo jiný než uznávaný český designér Daniel Piršč. Představitele toho nejlepšího co nabízí současný český design jsme oslovili s jediným cílem, chtěli jsme, aby galerie přinesla výstavu nebo chceteli instalaci, na kterou se nezapomíná. Daniel Piršč naplnil naše představy bezesporu a bez kompromisu. Nic menšího jsme ani nečekali. Je nám nesmírnou ctí, že naše pozvání přijal.

Daniel Piršč představí na této prestižní výstavě a vůbec poprvé po dvou letech tvůrčí pauzy několik výrazných novinek, a to v rámci zaměření se na využití porcelánu jako materiálu na výrobu svítidel - přesněji technologie biskvitu. V premiéře tak spatříte hned několik světelných objektů.

Instalace, kterou budete moci od 2. prosince navštívit, Vás vtáhne do originálního světa umělce, vizionáře, důsledného řemeslníka a technologa, který Vás mimo jiné odzbrojí odvahou v použití materiálu v nečekaných souvislostech. Save the date! Přichází Daniel Piršč.

Další události

Výtvarné umění

Der Pirnaer Kunstmarkt

9.12.2023 - 10.12.2023
Litomyšl · Iščuk Sergej

Sergej Iščuk se zůčastní prodejní výstavy umění v německé Pirně (nedaleko Drážďan).

Detail
Fotografie

Jiří Nováček: Verloren

26.10.2023 - 10.12.2023
JIhlava · Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě

Autorská výstava „Verloren“ Jiřího Nováčka objevuje svými záběry v „rozhodujících okamžicích“ především obyvatele starého kontinentu jako protagonisty …

Detail
Fotografie

Jaroslav Kučera: Lidé, které jsem potkal

14.9.2023 - 10.12.2023
Mělník · Galerie Ve Věži

Výstava je výběrem z dosavadního díla Jaroslava Kučery od počátku 70. let minulého století, vedeným napříč autorovými tematickými cykly.

Detail
Užitné umění

První dámy – móda a styl

12.5.2023 - 10.12.2023
Praha · Národní muzeum

Navštivte jedinečnou výstavu, která vás provede oděvní etiketou manželek českých a československých prezidentů

Detail
Výtvarné umění

Tělo na tělo – Anežka Kůlová

14.12.2023
Praha · Bid4Auction

Aukce série osmi děl Anežky Kůlové

Detail