Andrzej Cieślar – U Deutschů

17.10.2016 - 19.11.2016Výtvarné umění

Andrzej Cieślar (*1981) je český malíř polské národnosti. Žije a tvoří v Hlučíně a na Těšínsku. Je synem architekta Karla Cieślara, jehož tvorbou je zčásti ovlivněn.

V letech 2002–2006 studoval na Institutu pro umělecká studia Slezské univerzity v Katovicích.
Obrazy Andrzeje Cieślara působí na první pohled pochmurnějším dojmem. Po hlubším prozkoumání umělcovy tvorby však objevíme spoustu barevných kombinací, které nás nabádají k vlastní fantazii…
Výstava “U Deutschů” prezentuje obrazy z různého tvůrčího období autora. V abstraktních malbách kombinuje vláčné struktury prostupujících se barevných ploch. V obrazech se střetávají linie, které jako kdyby žily svým vlastním životem. Každé dílo má v sobě svůj vlastní skrytý příběh.
Sám autor nechává výklad obsahu maleb otevřený a povzbuzuje tak fantazii každého diváka. Někteří z diváků si pod obrazy představí například různé stavy nálad, jiní zase architektonické ztvárnění prostoru nebo také ztvárnění hudby. Představám autor meze neklade, ba naopak.
S nadsázkou můžeme říci, že výkladů díla Andrzeje Cieślara je tolik, kolik diváků shlédne jeho výstavu.28.05.2018 - 29.06.2018Laura Kovanská - STORIES

Andrzej Cieślar – U Deutschů - www.iUmeni.cz (17.10.2016)

Zpět na výpis

Knižní novinka

Theodor Pištěk - Konec lesa

Nejlepší odměna za vysvědčení je stále kniha