Alena Adamíková „Vypravěči příběhů“

19.01.2014 - 09.03.2014Výtvarné umění

Alena Adamíková se představí se sérií velkoformátových portrétních maleb vycházející z tradice malířského portrétu s tím, aby popřela jeho původní funkci.

Ve svých obrazech si klade otázku: "Nakolik je možné malbou zachytit duši portrétované postavy a je možné, aby byl Portrét aktuálním tématem současného umění?" Odpověď na jí položenou otázku hledáme v krajinách, vložených do výřezu tváře portrétovaných postav. Někdy si hůře vybavujeme tvář blízkého, spíš v nás přetrvávají vzpomínky, nebo vizuální obrazy společných zážitků.

Alena Adamíková (*1972) je absolventkou Akademie výtvarných umění v Bratislavě, kde studovala v Ateliéru malby a nových médií. Ve své tvorbě se zaměřuje na do detailu propracovanou olejomalbu, zejména portréty. Její obrazy byly například vybrány do semifinále Strabag Artaward 2009 ve Vídni a na International Environmental Photography Competition 2002 v Singapore.

Vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 19. 1. v 16h v prostorách Městské galerie na Panském dvoře.Alena Adamíková „Vypravěči příběhů“ - www.iUmeni.cz (19.01.2014)

Zpět na výpis
Art Antiques

Knižní novinka

Svatební košile - Kresby k básni K. J. Erbena

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder