Alena Adamíková „Vypravěči příběhů“

Vážení návštěvníci portálu iUmeni.cz,
vzhledem k aktuální situaci v souvislosti s šířením nemoci Covid-19 a nařízeními vlády se všechny galerie i ostatní instituce uzavřely, mnohé akce se přesouvají a jejich program bude pravděpodobně pozměněn. Je tedy možné, že již uveřejněný program není a nebude aktuální, proto si jej prosím vždy raději ověřte u dané instituce. Všechny změny se postupně pokusíme podchytit a zaktualizovat dle skutečného stavu. Naopak budeme více upozorňovat na akce, které se konají on-line, diskuse, články či reportáže.

Děkujeme za pochopení

19.01.2014 - 09.03.2014Výtvarné umění

Alena Adamíková se představí se sérií velkoformátových portrétních maleb vycházející z tradice malířského portrétu s tím, aby popřela jeho původní funkci.

Ve svých obrazech si klade otázku: "Nakolik je možné malbou zachytit duši portrétované postavy a je možné, aby byl Portrét aktuálním tématem současného umění?" Odpověď na jí položenou otázku hledáme v krajinách, vložených do výřezu tváře portrétovaných postav. Někdy si hůře vybavujeme tvář blízkého, spíš v nás přetrvávají vzpomínky, nebo vizuální obrazy společných zážitků.

Alena Adamíková (*1972) je absolventkou Akademie výtvarných umění v Bratislavě, kde studovala v Ateliéru malby a nových médií. Ve své tvorbě se zaměřuje na do detailu propracovanou olejomalbu, zejména portréty. Její obrazy byly například vybrány do semifinále Strabag Artaward 2009 ve Vídni a na International Environmental Photography Competition 2002 v Singapore.

Vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 19. 1. v 16h v prostorách Městské galerie na Panském dvoře.Alena Adamíková „Vypravěči příběhů“ - www.iUmeni.cz (19.01.2014)

Zpět na výpis
Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní novinka

Michaël Borremans - The Duck