Reiulf Ramstad Architects /NO

01.10.2020Přednášky, kurzy, konference

Architektura začleněná v přírodě. Přednáška studia Reiulf Ramstad Architects se uskuteční online na Facebookovém kanálu spolku KRUH

Oceňovaný ateliér se věnuje především krajinné architektuře. Ve svých realizacích používají často přírodní a biomimetické materiály (biomimetika zkoumá konstrukční řešení v přírodě u živých organismů, snaží se je napodobit a využít k vývoji nových technických řešení). Studio získalo mezinárodní pozornost v roce 2012, kdy vyhrálo soutěž na Trollstigen – projekt národní turistické cesty, která patří k nejnavštěvovanějším místům Norska. Architektům se zde podařilo ohleduplně začlenit současnou architekturu do dramatické norské přírody. Za projekt Muzea lidové kultury byli nominováni na Cenu Mies van der Rohe.
Kancelář získala mezinárodní pozornost v roce 2012, kdy vyhrála soutěž na Trollstigen – projekt národní turistické cesty, která patří k nejnavštěvovanějším místům Norska. Architektům se zde podařilo ohleduplně začlenit současnou architekturu do dramatické norské přírody a návštěvníkům zpříjemnit pobyt v krajině.Reiulf Ramstad Architects /NO - www.iUmeni.cz (01.10.2020)

Zpět na výpis
Art Antiques

Knižní novinka

Cena Jindřicha Chalupeckého 2020

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder