Příběhy soch II: Procenta na umění – přednáška odborníka Pavla Karouse

Přednášky, kurzy, konference 24.1.2017 • Staroměstské nám. 13, Praha, Česká republika

Procenta na umění – přednáška Pavla Karouse, ředitele o. s. Vetřelci a volavky, přednáška se koná v rámci cyklu Příběhy pražských soch a sousoší – Prezentace vybraných děl ze souboru veřejné plastiky

Z iniciativy spolku Skutek a Galerie hl. m. Prahy se v současnosti vypracovávají pro Magistrát hl. města finální pravidla kulturní politiky tzv. Procenta na umění, který ukládá věnovat 2 % z každoročních kapitálových výdajů města na realizaci uměleckých děl ve veřejném prostoru. Jak vlastně přesně městský nebo státní kulturní program Percent for Art ve světě vypadá a jaké jsou jeho přínosy a v čem je problematický?

Pro posluchače bude připraven doprovodný tištěný materiál s obrázky a základními fakty z přednášky. Každý účastník cyklu s alespoň 50% účastí obdrží na závěrečné přednášce 21. 2. 2017 pamětní list. Cyklus I. je opakujícím se cyklem z loňského pololetí a cyklus II. je novým souborem přednášek s dalšími tématy.

Další události

Přednášky, kurzy, konference

Věda na Hradě: Evoluce a kultura – přípa …

6.12.2023
Praha · Pražský hrad

Vědecko-popularizační přednáška z nového cyklu Věda na Hradě. Science-popularizing lecture from the new series Science at the Prague Castle.

Detail
Přednášky, kurzy, konference

Přednáška: Výtvarná díla v areálu Pražsk …

7.12.2023
Praha · Pražský hrad

Na nádvořích, zahradách a v interiérech Hradu se nachází celá řada unikátních výtvarných děl, některá měla zajímavé osudy.

Detail
Přednášky, kurzy, konference

Přednáška: Tři králové u Ježíška

14.12.2023
Praha · Pražský hrad

Přednáška se zaměří na klenot Obrazárny Pražského hradu, triptych Klanění tří králů od Geertgena tot Sint Jans. Malíř jej vytvořil na počátku 90. let …

Detail
Přednášky, kurzy, konference

StředověC JinaX Lenka Vrlíkové: Kouzlo b …

14.12.2023
Brno · Centrum raně středověkých studií

Cyklus přednášek StředověC JinaX: všechny přednášky se konají v naší Knihovně Hanse Beltinga, ale jsou na také přenášeny on-line na našem facebooku . …

Detail
Přednášky, kurzy, konference

Literatura na Hradě: Kateřina Tučková př …

19.12.2023
Praha · Pražský hrad

Spisovatelka Kateřina Tučková představí svůj nejnovější a nejrozsáhlejší román Bílá Voda, za který v roce 2022 obdržela Státní cenu za literaturu.

Detail