Interiér mezi buržoazií a rudými prapory

14.06.2018Přednášky, kurzy, konference

Přednáška Mgr. Radka Ryšánka, restaurátora, soudního znalce a historika umění s povolením Ministerstva vnitra ČR k restaurování kulturních památek.

Rezidenční architektura meziválečné Evropy a mladé československé republiky, která sledovala všechny evropské i světové trendy z maximální blízkosti a aktivně se do nich zapojovala, oscilovala neustále mezi dvěma souběžnými extrémy. Na jedné straně stály silně levicové teorie o minimálním bytě, kolektivním bydlení a minimalistickém levném nábytku. Na straně druhé vznikaly mnohdy na dobové poměry až absurdně nákladná sídla moderní velkoburžoazie. Oboje ve stejný čas na podobných místech a se stejnými aktéry. Mladá československá republika a její architekti a designéři stáli v první linii a mnozí z nich dokonce na obou stranách ….
Přednáška se uskuteční v prodejních a výstavních prostorách společnosti Antikvity Art Aukce, Jílová 2, 639 00 Brno, v 18:00 hod. Vstup volný, rezervace www.aukcnidum.czInteriér mezi buržoazií a rudými prapory - www.iUmeni.cz (14.06.2018)

Zpět na výpis
Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní novinka

Stopy zvířat

Jinamodernita.cz