Zoner Photo Studio 17: základy práce s maskami a výběry

01.01.2015 - 31.12.2015Ostatni, doprovodný program

Práce s výběry je cestou k dokonalým fotografiím - ON-LINE Kurz

Každá digitální fotografie potřebuje upravit a selektivní úpravy – úpravy ve výběrech jsou nezbytným krokem na cestě k dokonalejším úpravám a ve výsledku lepším fotografiím. Tato publikace je určena těm fotografům, kteří upravují své snímky v programu Zoner Photo Studio, ale nástroje, které se v ní popisují, se objevují v podstatě ve stejné podobě v řadě jiných aplikací.

Celý tento on-line kurz je důsledněji než předchozí rozdělen na dvě části: za prvé je to spíše popisná knížka v PDF formátu věnovaná především nástrojům pro výběr a možnostem nastavení jejich vlastností. Za druhé jsou to videoukázky, které se v daleko větší míře zabývají praktickým použitím těchto nástrojů na řadě příkladů. Popisují se všechny nástroje pro výběr (různá lasa, kouzelná hůlka a zejména výběrový štětec), ale také možnosti následných úprav výběru, jeho uložení a opakovaného použití.

Pochopení práce s výběry znamená jiný způsob uvažování o úpravách snímků. Jde především o to uvědomit si, které prvky na snímku jsou důležité, které je potřeba zvýraznit a které části snímku naopak vizuálně potlačit. To by se mělo zpětně projevit i v úrovni přemýšlení o kompozici snímku již při vlastním fotografování.Zoner Photo Studio 17: základy práce s maskam… - www.iUmeni.cz (01.01.2015)

Zpět na výpis
Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní novinka

Minulé století – dvacet osobností