Týden výtvarné kultury 7 – Napiš obraz

14.03.2016 - 20.03.2016Ostatni, doprovodný program

Již posedmé propojí Týden výtvarné kultury všechny brněnské kulturní instituce a připraví návštěvníkům bohatý program na cestě za poznáváním výtvarného umění.

V termínu od 14. do 20. března 2016 budete moci navštívit množství výstav, vernisáží, přednášek, workshopů, galerijních animací i tvůrčích dílen. S výtvarným umění se v rámci Týdne výtvarné kultury potkáte v Brně prakticky na každém kroku a bude jen na vás, zda se ho rozhodnete jen vnímat či přímo tvořit.

Odborná veřejnost, ale i další zájemci o bližší problematiku výtvarného umění, pak budou moci navštívit tematicky zaměřenou konferenci. Součástí Týdne výtvarné kultury je již tradičně i výtvarná soutěž pro středoškoláky, jejíž vítězové budou vyhlášeni v rámci slavnostního zahájení. Novinkou loňského ročníku bylo programové zařazení akcí předcházejících Týdnu výtvarné kultury a akcí na něj navazujících. V tomto duchu se ponese i sedmý ročník a tudíž se všichni návštěvníci budou moci zúčastnit co nejrozsáhlejšího a nejrozmanitějšího pole výtvarných aktivit.

Tématem letošního ročníku je heslo napiš obraz. Spojovacím článkem akcí se stane hledání přesahů mezi výtvarným a slovesným vyjádřením.Týden výtvarné kultury 7 – Napiš obraz - www.iUmeni.cz (14.03.2016)

Zpět na výpis
Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní novinka

František Skála /  Hnědá duha / Brown Rainbow