Kdo se bojí, nesmí do Prahy aneb strašidelné příběhy z pražských pověstí

20.11.2013 - 29.06.2014Ostatni, doprovodný program

Výstava je koncipována jako herní procházka po objektech Muzea hl. města Prahy

(hlavní budově muzea, Prašné bráně, Staroměstské mostecké věži, Malostranské mostecké věži, Svatomikulášské městské zvonici a Podskalské celnici na Výtoni), kde jsou představeny nadpřirozené bytosti společně s jejich příběhy z pražských pověstí. Jednotlivé postavy jsou výtvarně zpracovány na pozadí Langweilova modelu a doplněny komiksem prezentujícím jejich příběh. Plnohodnotnou součástí celého projektu je interaktivní hra, kdy můžete na základě splněných úkolů najít ukrytý poklad.

Zábavná hra v rámci výstavy, která je určena převážně pro děti, vyzkouší jejich pozornost a provede je všemi výstavními objekty. Pokud návštěvník splní všechny úkoly, správně odpoví na otázky v pracovních listech, může najít cestu k tajemnému pokladu a jeho část získat. Pracovní listy jsou k dispozici ve všech objektech. Pořadí navštívených objektů je libovolné, ale procházku zakončete v Podskalské celnici na Výtoni, kde také naleznete odměnu za správné odpovědi.

V rámci výstavy vychází stejnojmenná doprovodná publikace, Kdo se bojí, nesmí do Prahy, která bude na trhu nejpozději začátkem prosince. V knize najdete komiksy prezentované ve všech výstavních objektech.

Doprovodný program – přednášky, dílny pro děti (např. tvorba komiksů), divadloKdo se bojí, nesmí do Prahy aneb strašidelné … - www.iUmeni.cz (20.11.2013)

Zpět na výpis

Knižní novinka

Morčata

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder