Dolce far niente / Going Places + Teplé léto FAMU v letním kině

Ostatni, doprovodný program 9.8.2018 • Kolbenova 34, Praha, Česká republika

Večer zahájíme komentovanou prohlídkou výstavy Going Places od 18:00. Na výstavě se setkáte s umělkyněmi Petrou Hudcovou a Hindou Weiss a kurátorem Piotrem Sikorou.

Dny a především pak večery na Pragovce se táhnou v lenivém letním tempu, ale přesto s nabitým kulturním programem. Dolce far niente, tedy sladké nicnedělání, v našem pojetí odpovídá představám o zahálce v pestrém kulturním prostředí, které hodláme v různých obměnách opakovat každý čtvrtek. Čtvrteční tradice multižánrových večerů začala s letním kinem na Pragovce, které zpříjemňuje letní večery pravidelně každý týden už od června. Vzhledem k otevřené povaze Pragovky a její komunity, není žádným velkým překvapením, že ji následují i další umělecká odvětví. Od 2. 8. proto vysíláme do světa novou "tradici" vysočanské zábavy v podobě komplexního programu, ve kterém se potká umění napříč žánry, spolu s krásnou lidskou touhou po lenošení. Stačí jen nakráčet a užívat si industriálních kulis z pohodlného křesílka vedle oleandru, my pro Vás připravíme kulturní program. Jádrem všech Dolce far niente jsou výstavy otevřené od 16:00 do pozdních hodin. Aktuálně: Petra Hudcová, Hinda Weiss: Going Places; Danica Pištěková: One size fits all a Kateřina Burgertová, Eliška Fialová, Petr Brožka: Jen způsob jak neříct, co doopravdy chci. V případě nepříznivého počasí budou promítání přesunuta do budov na Pragovce. V areálu je možnost využít občerstvení v Kafe Pragovka a Permanent Beer Fest.

Dolce far niente / Going Places + Teplé léto FAMU v letním kině


Další události

Ostatni, doprovodný program

Ján Zelinka – Komentovaná prohlídka výst …

27.6.2024
Kroměříž · Galerie Pekelné Sáně

Poslední čtvrtek měsíce června završí sérii komentovaných prohlídek 5. výstavního bloku, a to setkáním se slovenským sochařem Jánem Zelinkou. 

Detail
Ostatni, doprovodný program

KLUSYMFONIE

29.6.2024
Blatná · Městské muzeum Blatná - Kulturní centrum Plantáž

Tomáš Klus & Jihočeská filharmonie

Detail
Ostatni, doprovodný program

Výstava růží ARTfestival 2024

28.6.2024 - 30.6.2024
Blatná · Městské muzeum Blatná - Kulturní centrum Plantáž

Zveme Vás na oslavu stoleté tradice Výstavy růží! 

Detail
Ostatni, doprovodný program

Lesem

7.9.2023 - 30.6.2024
Brno · Muzeum města Brna

Cesta společnými dějinami lesa a člověka

Detail
Ostatni, doprovodný program

Komentovaná prohlídka k výstavě Bejšovec …

8.7.2024
Praha · Galerie Magnus Art

V pondělí 8. července v 18:00 se v galerii uskuteční komentovaná prohlídka výstavy, kterou návštěvníky provede sám sběratel Jan Bejšovec.

Detail