Petr Beneš, Autogramy & Rukopisy

Aukce 28.5.2024 • Česká republika

Jarní aukce s podtitulem “Pro každého něco“ nabízí 50 vysoce kvalitních a ověřených položek.

. Cílem aukce je nabídnout prostřednictvím Aukra široké sběratelské veřejnosti jak unikátní, tak i dostupné autogramy a rukopisy. Je to ale současně i snaha zpropagovat Klub sběratelů autogramů (založen již v sedmdesátých letech minulého století). Část výtěžku aukce bude věnována právě na rozvoj další činnosti tohoto klubu.
V aukci jsou nabízeny unikátní a na trhu se velmi vzácně vyskytující položky: korespondenční lístek Tomáše Garrigue Masaryka zaslaný z jeho druhé návštěvy Petrohradu, a to hned v den jeho příjezdu 27.3.1910; jmenovací dekret pro vyslance v Bulharsku z roku 1931 podepsaný T. G. Masarykem a Edvardem Benešem; rukopisný dopis nejvýznamnějšího českého sběratele Emila Holuba; dopis Jana Masaryka adresovaný francouzskému vyslanci s přímluvou pro jeho známé.
V části věnované výtvarnému umění naleznete zcela ojedinělý dopis význačného českého malíře Antonína Chittussiho, z doby jeho pobytu v Uhrách (1873), kde si stěžuje na zdejší poměry. Stejně tak zajímavý je mimořádně rozsáhlý dopis Jana Zrzavého z roku 1937, popisující výhody a úskalí života v Paříži – nadává jak jinak než na všude přítomnou drahotu.

Petr Beneš, Autogramy & Rukopisy


Další události

Aukce

Kolekce Bratislavske Zberatelske Dni

20.6.2024
· Aukro

Každoročně se na Slovensku konají v červnu BRATISLAVSKÉ ZBERATEĽSKÉ DNI. Stejně jako minulý rok, se jich letos účastní i Aukro.

Detail
Aukce

Dobrodružné léto s Dlážděnkou: Aukce dob …

24.6.2024
· Aukro

Antikvariát Dlážděná, „legendární Dlážděnka“, představuje aukci dobrodružné literatury se zaměřením na dílo Julese Verne, Jaroslava Foglara a Marko Če …

Detail
Aukce

On-line Kamínková aukce pro Lůžkový hosp …

25.6.2024
· iUmeni.cz

Srdečně zveme na benefiční on-line Kamínkovou aukci unikátních, originálů kamenných objektů od 82 výtvarníků.

Detail
Aukce

Kolekce LP desky

27.6.2024
Litomyšl · Galerie Kroupa

Aukce raritních a klasických titulů na LP s vyvolávací ceou od 1 Kč.

Detail
Aukce

Artslimit online 8

22.9.2024
Praha  · Artslimit

Výběrová online aukce Artslimit 8.  Kolekci si  budete moci prohlédnout v prostorách Galerie KODL každý všední den od 10 do 18 hod

Detail