Dobrodružné léto s Dlážděnkou: Aukce dobrodružné literatury

Aukce 24.6.2024 • Česká republika

Antikvariát Dlážděná, „legendární Dlážděnka“, představuje aukci dobrodružné literatury se zaměřením na dílo Julese Verne, Jaroslava Foglara a Marko Čermáka.

Antikvariát Dlážděná Proslulý Proslulý obchod s knihami a grafikou sídlící dříve pod popisným číslem 5. a později pod číslem 7., hrdě a statečně působí na této adrese více než 70 let. Prožil zde temnou dobu let „padesátých“, svěží vzduch „pražského jara“, sovětskou agresi v roce 1968, dusno normalizace v letech sedmdesátých, sametovou revoluci a své vlastní znovuzrození v letech devadesátých. Za dobu své existence přispěl antikvariát například k objevení korespondence Franze Kafky v roce 1986, starý vzácný tisk s podpisem „učitele národů“ Jana Amose Komenského či vzácné staré a iluminované tisky, které můžeme např. v Památníku národního písemnictví obdivovat i dnes.
Antikvariát Dlážděná tak i dnes pokračuje v tradici antikvářské a stojí za rozvojem veřejného zájmu o literaturu, její historii, umění a sběratelství. V tomto ohledu se jedná o pražské kulturní dědictví a symbol pražského knižního trhu.

Dobrodružné léto s Dlážděnkou: Aukce dobrodružné literatury


Další události

Aukce

Antikvariát Dlážděná: Letní aukce sběrat …

25.7.2024
· Aukro

Antikvariát Dlážděná, „legendární Dlážděnka“, představuje aukci starých sběratelských pohlednic.

Detail
Aukce

Artslimit online 8

22.9.2024
Praha  · Artslimit

Výběrová online aukce Artslimit 8.  Kolekci si  budete moci prohlédnout v prostorách Galerie KODL každý všední den od 10 do 18 hod

Detail
Aukce

92. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL

24.11.2024
Praha · Galerie Kodl

Aukce výtvarného umění proběhne ve Velkém sále Žofína a online na Artslimit.com.

Detail