Aukce společnosti Kodl galerie

Aukce 1.12.2013 • Národní 7, Praha, Česká republika

Aukční den 71

V neděli 1. prosince 2013 se na pražském Žofíně od 13. hodin uskuteční již tradiční společný podzimní Aukční den.
Sběratelům umění bude nabídnuto přes 457 uměleckých děl s celkovou vyvolávací cenou takřka 100 milionů Kč, přičemž je možné, že se bude z hlediska sumární konečné dosažené ceny jednat o jednu z největších letošních aukcí. O největší překvapení aukce se může postarat naprosto unikátní, výsostně galerijní práce Toyen „Ztroskotání ve snu“ z vrcholně surrealistického období roku 1934, začínající se vyvolávat na 9,5 milionech či zcela raritní, ojediněle se vyskytující Štyrského předválečná malba „Všední probuzení“ s 9 miliony korun či kubistické zátiší od jednoho ze zakladatelů české moderní malby Emila Filly, startující na 5,5 milionech korun.
Nejen sběratele a investory, ale také širší veřejnost jistě zaujme rovněž hned několik znovuobjevených pláten zcela zásadních českých malířů, a to například Jindřicha Štyrského, respektive jeho navýsost artificiální „Akvárium“ (vyvolávací cena: 5,5 milionu korun), sofistikovaně senzitivní Hynaisův „Ležící akt“ (800.000 korun), velkoformátové „Podzimní červánky“ Jakuba Schikanedera (3 miliony korun) nebo dvě líbezné Muchovy figurální scény, které byly všechny po dlouhou dobu ukryté v tuzemských soukromých sbírkách. Nemůžeme ovšem zapomenout ani na monumentální „Židovský hřbitov„ od Jaroslava Čermáka (vyvolávací cena 2,5 milionu korun), který se do českých zemí vrací po více než 150 letech ze zahraničí či jedinečné hyperrealistické „Pozdní odpoledne“ od nejdražšího žijícího českého autora Theodora Pištěka, jež pochází původně přímo z mistrova ateliéru a začíná se volat na 1,2 milionů korun.

Další události

Aukce

Antikvariát Dlážděná - Aukce podpisů a r …

5.12.2023
· Aukro

Antikvariát Dlážděná, „legendární Dlážděnka“, představuje Vánoční aukci podpisů a rukopisů českých i světových osobností.

Detail
Aukce

Předvánoční aukce

5.12.2023
Praha · Bid4Auction

výběr autorů z prodejního webu prodejobrazu.eu

Detail
Aukce

Večerní aukce 2023

7.12.2023
Praha · Arthouse Hejtmánek s.r.o.

Srdečně zveme všechny milovníky umění na již tradiční Večerní aukci mimořádných děl výtvarného umění, starožitností a designu.

Detail
Aukce

Prémiová kolekce ArtKabinet Zíka

7.12.2023
· Aukro

ArtKabinet Zíka nyní nabízí kolekci 80 předmětů z různých oborů, kde všechny položky nabízí z jedné koruny. Je jen na Vás, na kolik se rozhodnete přih …

Detail
Aukce

Mimořádná aukce - vše od 100 Kč

10.12.2023
Praha · Antikvity Praha

Historické dárkové předměty z porcelánu, skla a keramiky, militárie, užité umění, grafika, kresby, mobiliář a šperky.

Detail