Art Match 3 | Hodnota fotografie

Na sklonku loňského roku se uskutečnila v kavárně Langhans v pořadí již třetí diskuse z cyklu Art Match, kterou pořádal náš nadační fond BOHEMIAN HERITAGE FUND. Diskusní série Art Match si klade za cíl zamýšlet se nad rolí mecenášů a sponzorů v různých odvětvích umění.

Třetí takové setkání bylo na téma „Hodnota fotografie". Fotograf a kurátor, Tomáš Pospěch, debatoval se svými hosty nejen o tom, jak se v českém prostředí proměňoval vztah k fotografii, řeč byla i o sběratelství fotografie a její hodnotě - umělecké, investiční, finanční.

Jak se v českém prostředí proměňoval vztah k fotografii a o sběratelství fotografie? Je fotografie uměleckým artefaktem? Kolik stojí fotografie? Tyto a další otázky si klade za cíl zodpovědět třetí setkání diskusní série Art Match. Tématem prosincového setkání je "Hodnota fotografie".

Diskutující
Ivan Pinkava Ι fotograf
Pavel Langer Ι kurátor galerií a uměleckých sbírek PPF Art a.s
Lucie Drdová Ι kurátorka a galeristka
Tomáš Pospěch Ι moderátor

Art Match 3 | Hodnota fotografie ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Videa - obrázek

Pavel Čech - Červí díra

Krátký animovaný film z dílny Pavla a Františka Čechových. Jaro 2018. Celý článek

Videa - obrázek

Rudi Lorenz se vrátil s Ponorkou Victoria

V městském muzeu a galerii ve Svitavách vystavuje až do 6. května své fantaskní sochy, obrazy a reliéfy brněnský výtvarník Rudi Lorenz. Celý článek

Videa - obrázek

Dosy Doss - GOODBYE16

Ukázka tvorby graffiti artu Dosyho Dosse Celý článek

Videa - obrázek

Milan Doubrava (1946 - 2017) - Šumava Adalberta Stiftera

Poslední venkovní realizace sochaře Milana Doubravy (1946 – 2017) je umístěna v malebné krajině Šumavy na Bioframě Pavla Štěpánka v obci Slunečná. Fotografie z různých ro … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

Gakerie KODL - aukce 26.5.2024 - imgReklama