Můj kreativní svět: TOVTOM

Videa - obrázek Na střední škole studovala krajkářskou a vyšívačskou tvorbu, načež se dostala na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou na textilní obor a v druhém ročníku přestoupila na sochu. Tím skončila éra paličkování a vyšívání, vzala do ruky motorovou pilu a začala řezat a sekat velké mnohametrové sochy...

Tereza Holá se narodila 14. 6. 1981 v Šumperku. Vystudovala SPŠ a VOŠ textilní Brno – obor Textilní výtvarnictví - krajkářská a vyšívačská tvorba; u Prof. Renaty Rozsívalové – obor Textilní tvorba. Je absolventkou atelieru profesora Jiřího Beránka na VŠUP v Praze.

Autorčino dílo bylo představeno již na několika společných výstavách, jako jsou :
2013 - Plenér Dny dřeva Jeseník, 2010 - Plenér Brněnská přehrada, 2010 - Park zámku v Lysicích, 2009 - Galerie Café Rovensko, 2003 - Studenti Karlínu - ČKD Karlín - Praha, 2003 - výstava soch. at. - Glasgow school of art, 2002 - výstava soch. at. Prof. Beránka TUNNEL Praha, 2002 - Figurama – mezinárodní výstava Praha, Znojmo, Vídeň, 2002 - Mezinárodní bienále kresby v Plzni,2001 - Výstava krajky Powerhouse museum v Sydney.
Samostatnou výstavu Terezy Holé představila Galerie Katakomby – Brno (2004), Galerie Pekařská (2014) nebo Malá galerie v Králově poli (2015).

Můj kreativní svět: TOVTOM from Fler TV on Vimeo.

Publisher: iUmeni.cz

Informace o knize

Název: TOVTOM
Autor: Tereza Holá
Rok vydání: 2016

Koupit tuto knihu u nás

Můj kreativní svět: TOVTOM - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další videa


Art Plus

Knižní akce

Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Michal Kalhous

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder