Český sodovkovač dostal mezinárodní designové ocenění

Umění a design - obrázek Jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších českých designérů Petr Novague si připsal další mezinárodní úspěch. Slaví ho se svým sodovkovačem. Limo Bar Edge totiž dostal prestižní cenu IF Design Award 2015.

„Práce na designu nového výrobníku sody Limo Bar Edge byly poměrně složité. Samotný výrobek hodně limituje velikost CO2 bombičky a určité očekávání velmi konzervativních zákazníků. Chtěli jsme ale vytvořit výrobek, který se bude hodit do každé domácnosti svojí naprostou jednoduchostí, bez laciných efektů,“ popsal designér Petr Novague.

foto k článkuTen má na svém kontě již několik prestižních cen Red Dot. Ty jsou ve světě designu považovány za nejvyšší dosaženou metu. Není náhodou, že s podobným názvem a futuristickým vzhledem upoutal právě porotu Red Dot Novague již před lety. Tehdy s židlí zvanou Edge.

Do prestižní designové IF Design soutěže připutuje každoročně více než 20 000 přihlášek z 50 zemí světa. Samotná soutěž má 60letou tradici.

O Petru Novagovi je letos hodně slyšet. Naposledy s novou kolekcí kol pro českého tradičního výrobce Favorit. Nejnověji pak designér připravuje na duben výstavu v pražské síni DOX, kde představí svoji verzi sportovní Škodovky.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/cesky-sodovkovac-dostal-mezinarodni-designove-oceneni-pgx-/design.aspx?c=A150407_085142_ln-bydleni_toh

Publisher: iUmeni.cz

Český sodovkovač dostal mezinárodní designové… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další umění a design


Art Plus

Knižní akce

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Čertův kožich
Čertův kožich
Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Toyen - Ilustrovaná biografie

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder