Malý princ Elišky Podzimkové v Brně

Události - obrázek

Zažijte legendární klasiku Antoina de Saint-Exupéryho jinak, ve výjimečné interaktivní instalaci s rozšířenou realitou světově uznávané multimediální umělkyně Elišky Podzimkové.

Ve spolupráci Elišky Podzimkové a Moravského zemského muzea se Brňanům i všem návštěvníkům jihomoravské metropole naskytne na prahu adventu vskutku nebývalá podívaná - Interaktivní výstava Malý princ Elišky Podzimkové.

foto k článku„Cílem výstavy je vytvořit kouzelný svět Malého prince, který působí nejen na oči, ale i další lidské smysly. Nabízí návštěvníkům možnost opustit každodenní realitu a alespoň na chvíli se vrátit do dětství,“ prozrazuje Eliška Podzimková.

Nové zpracování knihy Malého prince doprovodila Eliška vytvořením tajuplného fantazijního světa, který Vás okamžitě pohltí, a budete moci všemi smysly vnímat díla, která jsou zajímavou kombinací fotografií a ilustrace, prožít interaktivní stanoviště z mechu, nebo lávových kamenů. Nad hlavami září obří měsíc a pod nohama užaslých návštěvníků se plazí jazyky voňavé mlhy.

foto k článkuA stejně jako v Eliščině knize, tak i obrazy na výstavě pro každého diváka magicky ožijí. Návštěvníci si mohou do svých tabletů nebo telefonů zdarma nainstalovat aplikaci Artivive, díky níž se v na první pohled statických obrazech začne odehrávat příběh. Kouzlo!

Součástí výstavy jsou i interaktivní instalace. Třeba ve starém stanu se můžete zaposlouchat do audioknihy Malý princ a k tomu vytvořit stínohru s loutkami, kterou uvidí lidé stojící vně stanu. Nebo odvážně vnoříte ruce do obrovského mechového vejce, najdete a ohmatáte ukryté zvířátko a následně jej zkusíte nakreslit. Malé děti se mohou prohánět na dřevěném odrážedle ve tvaru lišky, smát se nahlas je dovoleno!

Pro Brno Eliška připravila v premiéře nové kreativní stanoviště, kde si budou moci návštěvníci sami dotvořit jednu z Eliščiných fotografií. A mnoho dalšího, ale to si raději přijďte prožít už na vlastní kůži.

Unikátním spojením dokonale zvládnutého kreslířského řemesla, fotografie, moderních technologií a nespoutané představivosti Eliška vytvořila tajemný intimní prostor, který umožní návštěvníkům ponořit se do hlubin vlastní fantazie a odnést si krásný zážitek.

Ve spolupráci s Dětským muzeem MZM bude připraven i bohatý doprovodný program.

Více na webu Eliskap.com

Malý princ Elišky Podzimkové v Brně ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz


Výstava Malý Princ
Moravské zemské muezum
Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno
16. 11. 2022 - 5. 3. 2023

Další články

Události - obrázek

Pavel Šmíd – Nevstoupíš do stejné řeky

Lázeňská výstava Nevstoupíš do stejné řeky představuje tematický výběr ze současné tvorby akademického malíře Pavla Šmída (1964) doplněný o ukázky jeho starších děl. Celý článek

Události - obrázek

Profesní asociace s podporou známých literátů reagují na nepovedená stipendia

Alokované 4 miliony na tvůrčí stipendia pro spisovatele a překladatele možná nebude mít kdo vyčerpat. Peníze z Evropské unie poskytnuté v rámci Národního plánu obnovy maj … Celý článek

Události - obrázek

Veletrh Antique přinese dialog mezi starožitnostmi a moderním uměním

Na Novoměstské radnici v Praze se od čtvrtka 24. do neděle 27. listopadu, bude konat veletrh Antique. Víc než pět desítek starožitníků na něm opět představí to nejzajímav … Celý článek

Události - obrázek

Výstava v kutnohorském muzeu stříbra zachycuje počátky fotografie. Unikátní sním …

Když vyletí ptáček – nejstarší fotografické techniky ve sbírce Českého muzea stříbra. To je název nové výstavy věnované počátkům a pozoruhodné historii fotografie.  Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - podpořte náš portál www.iumeni.cz v soutěži ShopRoku 2023 - imgReklama