Mezinárodní festival ilustrace LUSTR - Devětsil, Adolf Hoffmeister, Toyen, Otakar Mrkvička

Události - obrázek LUSTR festival je mezinárodní přehlídka té nejčerstvější volné ilustrace a letos poprvé i komiksu. Více než 40 mladých vystavujících z celého světa, přednášky, workshopy, festivalový obchod, občerstvení, hudba, program pro děti. 6 dní plné ilustrace, inspirace a zábavy.

foto k článkuK letošnímu stému výročí založení umělecké skupiny Devětsil, LUSTR představí méně známou ilustrační tvorbu legend české moderní avantgardy – Adolfa Hoffmeistera, Toyen a Otakara Mrkvičky.

Svoji poctu Devětsilu – limitovanou edici sítotiskových plakátů – na LUSTRU představí mladé hvězdy české ilustrace Michal Bačák, Maria Makeeva, Martin Groch, Patrik Antczak, Linda Retterová, Barbora Idesová, Jan Šrámek a Veronika Vlková nebo ilustrátorka roku 2019 Nikola Logosová.

Výstava nazvaná Manifest 2020 divákům představí naopak ilustrátorské skupiny a tvůrčí kolektivy dneška, a to z Čech i ze zahraničí.

foto k článkuV rámci volného showcase se pak můžete těšit na nová jména – LUSTR letos dává prostor ilustrátorům, kteří na něm ještě nebyli k vidění. Poprvé také otevíráme výstavní sekci věnovanou čistě komiksu.

foto k článkuProgram doplní řada tvůrčích dílen, workshopů a tematických přednášek s hosty, kteří vás budou bavit.

Festival je pořádán za podpory Ministerstva kultury a Magistrátu hl. m. Prahy. Za dlouhodobou podporu děkujeme Českým centrům a Kampusu Hybernská, tiskárnám SIGNPEK a IndigoPrint, dodavateli papíru Papyrus.

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL ILUSTRACE LUSTR
7. ročník, 17. - 22. září 2020, Kampus Hybernská, Praha

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Mezinárodní festival ilustrace LUSTR - Devěts… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Čertův kožich
Čertův kožich
Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Toyen - Ilustrovaná biografie