Výstava tvorby Jana Švankmajera míří do Prahy

Události - obrázek Jen na dva týdny se v pražském Českém centru v Rytířské ulici otevře výstava Jan Švankmajer: Možnosti dialogu mezi filmem a volnou tvorbou, která připomene 80. výročí narození mezinárodně uznávaného filmového režiséra, animátora a výtvarníka Jana Švankmajera.

Putovní výstava se po třech zastávkách ve světě vydá z Prahy do Sofie, Kodaně, Budapešti a Bukurešti.

foto k článku“Tvorba filmaře a výtvarníka Jana Švankmajera je obdivována v Čechách, s respektem vnímána v celém světě. Česká centra přizvala ke spolupráci dvojici kurátorů Františka Dryjeho a Bertranda Schmitta. Nová výstava určená pro zahraniční prezentaci shrnuje význam Švankmajerovy tvorby a poukazuje na propojenost Švankmajerova filmového díla s ostatními tvůrčími, zejména výtvarnými projevy,” uvádí Česká centra k výstavě, kterou vidělo již Sydney, Melbourne a Lima. Otevřena bude od 29. srpna do 13. září 2014.

foto k článkuUkázka z výstavy Jan Švankmajer: Možnosti dialogu mezi filmem a volnou tvorbou Ukázka z výstavy Jan Švankmajer: Možnosti dialogu mezi filmem a volnou tvorbou Ukázka z výstavy Jan Švankmajer: Možnosti dialogu mezi filmem a volnou tvorbou Ukázka z výstavy Jan Švankmajer: Možnosti dialogu mezi filmem a volnou tvorbou

foto k článku„Taková stručná prezentace samozřejmě nemůže vystihnout bohaté a mnohovrstevnaté dílo Jana Švankmajera v jeho úplnosti. Pokusili jsme se tedy v jakési významové i výrazové zkratce plasticky ilustrovat některé výrazné aspekty a souvislosti Švankmajerovy tvůrčí metody a jejích principů, což po mém soudu může fungovat jako impuls k bližšímu nahlédnutí a k rozvoji vlastního diváckého porozumění tomuto tajemnému tvůrčímu zjevení,” říká jeden ze spolukurátorů výstavy František Dryje, jenž je spolu s Bertrande Schmittem autorem knihy, která jméno výstavě propůjčila.

Zdroj: http://www.designmagazin.cz/umeni/50704-vystava-tvorby-jana-svankmajera-miri-do-prahy.html

Publisher: iUmeni.cz

Informace o knize

Název: Jan Švankmajer. Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou
Autor: František Dryje, Ivo Purš, Bertrand Schmitt, Jan Švankmajer
Rok vydání: 2013

Koupit tuto knihu u nás

Výstava tvorby Jana Švankmajera míří do Prahy - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Zlín design market 26.-27.11.2022

Knižní akce

Keška v galerii
Keška v galerii
Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Šumava. Třiatřicet fejetonů z let 1885 - 1887

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder