Unikátní výstava obrazů umělců s mentálním postižením opět v Muzeu Kampa. Letošní téma je MŮJ SVĚT

Aukční zpravodajství - obrázek Blíží se finále už třetího ročníku celorepublikové výtvarné soutěže lidí s mentálním postižením Každý může být umělcem. Všechna díla budou k vidění v pražském Muzeu Kampa a výstava vyvrcholí charitativní online aukcí ve prospěch jednotlivých umělců.

„Před dvěma lety jsme uspořádali první soutěž v rámci Prahy, abychom trochu zviditelnili často až neuvěřitelně talentované výtvarníky s mentálním postižením. Dnes máme v soutěži 110 uměleckých děl z celé republiky a zase mohu slíbit návštěvníkům výstavy, že to bude výjimečný zážitek. Klienti soutěží žijí a znovu dokazují, že opravdu každý může být umělcem,“ říká ředitelka Domova Sulická, který soutěž organizuje, Lenka Kohoutová.

postižení. Odborná porota vybere do 5. září nejzajímavější, či nejpůsobivější obrazy v kategoriích do a nad 30 let a v kategorii kolektiv. Svého vítěze může vybrat koncem srpna také veřejnost prostřednictvím hlasování sociálních sítích.

„Po prvním ročníku jsem říkal, že některá díla měla až neskutečnou úroveň. Loni už nám lidově řečeno někdy „spadla brada“. A letos nás čeká více než stovka obrazů, mezi kterými bude bez pochyby několik mimořádných děl. Každému mohu jen doporučit, aby se přišel přesvědčit na výstavu do Muzea Kampa,“ podotýká předseda odborné poroty Jiří Pospíšil.

"Arteterapie je jedním z účinných nástrojů při práci s lidmi s mentálním postižením. Vážím si nejen každého, kdo s těmito klienty poctivě a zodpovědně pracuje, ale i každého jednotlivce a zařízení, které k těmto lidem nepřistupují jako k nemocným, ale především jako k lidem. Brát každého z nich v první řadě jako člověka s vlastními emocemi, potřebami, ale i přednostmi je podle mě základem úspěšné práce v této oblasti. Domov Sulická je toho velmi dobrým příkladem, což dokládá i výtvarná soutěž Každý může být umělcem. Pokládám si za čest být členem její poroty," dodává zástupce jednoho z partnerů projektu advokátní společnosti ARROWS JUDr. Pavel Staněk.

Výstava všech přihlášených obrazů se uskuteční v Konírně Musea Kampa od 16. září až do 1. října. Charitativní online aukce obrazů proběhne 2. října od 18.00 hod. na portále Livebid.cz.

„Celá vydražená částka jde přímo jednotlivým umělcům. Kupující tak kromě pěkného uměleckého díla může těšit i dobrý skutek. Nejde až tak o finanční stránku věci, ale autorům obrazů udělá radost už jen skutečnost, že je o jejich dílo zájem,“ uzavírá Lenka Kohoutová.

Soutěž Každý může být umělcem se uskuteční pod záštitou Ministerstva kultury ČR, MČ Praha 1 a MČ Praha 4, za podpory Nadace Jana a Medy Mládkových – Musea Kampa. Partneři soutěže jsou nadace Konto Bariéry, aukční portál Livebid.cz, advokátní kancelář ARROWS, Stanislav Mádl vinařství, Kreativní ateliér Frank, ceny pro vítězné autory věnuje TZMO Czech Republic s.r.o. a SENI.

Ukázka děl, které budou vystaveny a draženy

foto k článkufoto k článkufoto k článku

foto k článkufoto k článkufoto k článku

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

AUKCE OBRAZŮ https://livebid.cz/auction/charita_kazdymuzebytumelcem2023
Termín aukce: 2. 10. 2023, 18:00

Unikátní výstava obrazů umělců s mentálním po… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další aukční zpravodajství


Art Plus

Knižní akce

Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života
Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Hynek Martinec. Cesta na Island
Hynek Martinec. Cesta na Island

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Jiří Načeradský & Lubomír Typlt / PŘÍČNÝ ŘEZ - A CROSS-SECTION katalog k výstavě

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder