Open House Brno - Festival, který otvírá Brno

Architektura - obrázek

Brněnský Open House otevře 116 objektů, lidem se znevýhodněním nabízí asistenční službu. Desítku zbrusu nových podcastů, speciální prohlídky či asistenci pro znevýhodněné návštěvníky a zejména 116 lokací nachystali pro návštěvníky Open House Brno 2024 jeho pořadatelé. Rezervace startují 9. května.

Součástí dvoudenní akce budou i hudební vystoupení na vybraných lokacích, speciální nabídky brněnské gastroscény nebo doprovodný program pro poučené laiky či rodiny s dětmi. Rezervace míst na prohlídky s omezenou kapacitou spustí organizátoři 9. května v pravé poledne, festival se uskuteční 18. a 19. května.

foto k článku„Letošní ročník festivalu jsme společně s partnerskými městy projektu Open House Europe věnovali lidem, pro které může být používání města komplikované. Ať už jde o spoluobčany s hendikepem, seniory nebo třeba ekonomicky znevýhodněné skupiny, musí překonávat bariéry pro jiné lidi doslova neviditelné. Kromě komentovaných prohlídek pro osoby s hendikepem zařazujeme asistenční službu k vybraným běžným prohlídkám. Naším cílem je oživit diskuzi o tom, zda jsou naše města skutečně pro všechny, jaká k tomu máme data a nakolik se při urbanistickém plánování využívají,“ přibližuje dění kreativní ředitelka festivalu Open House Brno 2024 Lucie Pešl Šilerová ze Spolku Kultura & Management.

Na téma 7. ročníku Open House Brno, přístupnosti a inkluzivního designu v urbanismu proběhne také neformální setkání s novináři v pátek 26. dubna od 10:30 hodin v Praze na Hudební a taneční fakultě AMU na Malostranském náměstí 258/13.

foto k článkuFestival Open House Brno nabízí zájemcům obsah celoročně formou videoprohlídek na platformě YouTube , letos přibude také sada podcastů. „Ne pro každého je videoprezentace lokací dostatečně nosná, protože v ní mluvené slovo počítá s tím, že lidé sledují i obraz. Spojili jsme se s Barborou Kroutilíkovou, s níž jsme připravili sérii podcastů, které pojednávají o jednotlivých lokacích tak, že obrazový materiál není potřeba. Je to krok ke zpřístupnění obsahu festivalu nejen nevidomým, ale všem, kteří chtějí poslouchat audio při dalších činnostech. Ve středu 1. května přímo na Holedné veřejně představíme autentický podcast o rozhledně, a já bych na událost chtěla všechny zájemce srdečně pozvat,” přibližuje kurátorka Open House Brno 2024 Šárka Bahounková.

foto k článkuNeziskový festival Open House Brno by se dlouhodobě nemohl konat bez zásadního zapojení dobrovolníků i partnerů z veřejné i soukromé sféry. „Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se na chodu festivalu podílejí. Díky paní primátorce za záštitu, děkuji také Statutárnímu městu Brno a městským částem za spolupráci i finanční podporu,” doplňuje mluvčí festivalu Vratislav Vozník.

Kompletní informace o festivalu najdou zájemci na webu www.openhousebrno.cz . Letošní program i zapojené lokace organizátoři postupně rozkrývají i na sociálních sítích instagram.com/openhousebrno a fb.com/openhousebrno. Festival spadá i pod Open House Worldwide, což je síť více než padesáti metropolí celého světa, pořádajících festivaly architektury pro veřejnost. Pořádané akce každoročně oslovují více než dva miliony lidí po celém světě. Brno je součástí této sítě od roku 2018.

Open House Brno - Festival, který otvírá Brno ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Architektura - obrázek

V květnu proběhne jubilejní 10. ročník festivalu Open House Praha – ambasadorkou …

Festival Open House Praha, který nechává široké veřejnosti zdarma nahlédnout do běžně uzavřených budov, oslaví letos v květnu 10. výročí. Za dobu své existence otevřel ji … Celý článek

Architektura - obrázek

Projděte se vilou Tugendhat virtuálně

Z pohodlí Vašeho domova si můžete zcela nerušeně a bez časových omezení projít brněnskou vilu Tugendhat. Muzeum města Brna během loňského roku připravilo zcela novou virt … Celý článek

Architektura - obrázek

Vzácná instalace Jana Kaplického přivezena do Česka. Vystavena bude během Sculpt …

Společnost Art Lines ve spolupráci s Eliškou Kaplický Fuchsovou přivezla do Česka znovuobjevenou vzácnou instalaci Jana Kaplického s názvem Acquae. Devítimetrový objekt b … Celý článek

Architektura - obrázek

Nová databáze „Ženy v architektuře“ Společný projekt Národní galerie v Praze a V …

S radostí představujeme nově spuštěnou databázi a webové stránky Ženy v architektuře: architektura a emancipace v České republice po roce 1945. Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

Gakerie KODL - aukce 26.5.2024 - imgReklama