Galerie Tančící dům, Praha (galerie a muzea)
Rašínovo nábřeží 80, Praha 12000, Česká republika • Soukromá
www.galerietancicidum.cz • silvi@artsalons.cz
Od ledna nového roku změní galerie Art Salon S v Tančícím domě svou koncepci i jméno. Současné vedení se chce zaměřit na výstavy významných českých i zahraničních umělců a tematické expozice. Nově vzniklá Galerie Tančící dům tak v nadcházejícím roce plánuje vystavit díla ilustrátora Vladimíra Jiránka a přinést tak veřejnosti možnost, zhlédnout originály z populárních příběhů Pat a Mat či Králíci z klobouku, kreslené vtipy publikované nejen v časopisu Dikobraz a animace pro první počítačové hry. Ilustraci pak v Tančícím domě nahradí tematická výstava Retro, která se zaměří na období 70. a 80. let 20. století a bude jakousi sondou do života v tehdejším Československu. Vystaví vzorové byty, módu či české značky. Konec roku bude v Tančícím domě ve znamení architektury a designu. Galerie připravuje ve spolupráci s Eliškou Kaplický výstavu architektonické i designové tvorby Jana Kaplického.
Art Salon S sídlí v budově Microna, která je dominantou pražských Modřan. V budově se kromě samotné galerie nacházejí také umělecké ateliéry. V Galerii Art Salon S můžete najít díla a předměty umělců s různým stylem a disciplínou, jsou zde vystavené fotografie vedle mistrovských děl, sochy vedle uměleckých předmětů, protože právě rozmanitost je to, co považujeme za fascinující a krásné.
Galerie Tančící dům
Program
Bohužel aktuální program není k dispozici
- (NE) ZNÁMÍ – Tomáš Hlavička a Petra Hřebačková
5.10.2023 - 30.10.2023 - Kája Saudek: Muriel a andělé
1.6.2022 - 31.3.2023 - Praha dekadentní
11.5.2021 - 31.3.2022 - BOŘEK ŠÍPEK - Retrospektiva
13.11.2019 - 22.3.2020 - BOŘEK ŠÍPEK - Retrospektiva
13.11.2019 - 27.9.2020 - Genesis
31.10.2019 - 6.11.2019 - Kája Saudek "Od Aut po Ženy"
27.3.2019 - 29.9.2019 - Retro biják 60. – 90. let
16.5.2018 - 14.10.2018 - Sedmičky Josefa Lady
15.11.2017 - 1.4.2018 - Za hranou skla
13.9.2017 - 5.11.2017 - 13 komnat První republiky
3.5.2017 - 25.10.2017 - Prague Design Week 2017
10.4.2017 - 16.4.2017 - JKOK
8.11.2016 - 13.3.2017 - Retro 70. a 80. let
14.6.2016 - 16.10.2016 - Vladimír Jiránek – Včera a dnes
24.2.2016 - 5.6.2016 - Michail Ščigol - Poslední příběh
11.12.2015 - 14.2.2016 - ÚSPĚŠNÁ SEBEPREZENTACE PRO UMĚLCE
19.10.2015 - 25.11.2015 - Retrospektivní výstava Bořka Šípka v Tančícím domě
6.10.2015 - 5.2.2016 - Kája Saudek „18+“
17.6.2015 - 1.11.2015 - Jak se prosadit po umělecké škole
6.1.2015 - 28.2.2015 - ELENA STEINER – BODY TALKS
10.10.2014 - 4.1.2015 - Stanislav Libenský Award 2014
19.9.2014 - 14.12.2014 - LUSTR FESTIVAL 2014
25.4.2014 - 27.4.2014
Další galerie a muzea
8gallery
Praha, Česká republika
8SMIČKA
Humpolec, Česká republika
Adam Gallery
Brno, Česká republika
Praha, Česká republika
Albertina
Viena, Rakousko