Rony Plesl - Stromy rostou z nebe / Trees Grow from the Sky

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisPublikace k výstavnímu projektu na 59. Mezinárodním bienále umění, Benátky 2022
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
560
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.60 Kg
Rozměr330x250
Vazbavázaná
Počet stran65

Bližší informace o knize "Rony Plesl - Stromy rostou z nebe / Trees Grow from the Sky"

Publikace k výstavnímu projektu na 59. Mezinárodním bienále umění, Benátky 2022 Rony Plesl - Stromy rostou z nebe / Trees Grow from the Sky, autor Petr Borkovecl, Lucie Drdová, Michal Škoda.


Anotace knihy " Rony Plesl - Stromy rostou z nebe / Trees Grow from the Sky, autor Petr Borkovecl, Lucie Drdová, Michal Škoda"

Publikace doprovází výstavní projekt předního umělce a významného pedagoga UMPRUM profesora Ronyho Plesla na 59. Mezinárodním bienále umění v Benátkách 2022, na kterém představuje ve světové premiéře unikátní technologii tavení skla Vitrum Vivum v globálním kontextu. Publikace se věnuje vlastnímu projektu, týkajícímu se otázek podstaty lidské existence, který v kostele Santa Maria della Visitazione propojí vznešenost křišťálových plastik s noblesní čistotou renesančního prostoru, jeho vzniku, ale rovněž kontextu díla v historii české skleněné plastiky a současného umění. Texty do katalogu připravili kurátorka a galeristka Lucie Drdová, umělec a šéfkurátor Domu umění České Budějovice Michal Škoda a básník a prozaik Petr Borkovec. Grafika Robert V. Novák. Vychází v česko-anglicko-italské jazykové mutaci.

Rony Plesl, rodák z Jablonce nad Nisou, vedoucí Ateliéru skla UMPRUM, se řadí mezi nejznámější a nejvýznamnější české designéry současnosti. Množství získaných ocenění (Designér roku 2011 / Czech Grand Design, Red Dot Design Award a Good Design Award) to jenom potvrzuje. Spolupracuje se značkami jako je Lasvit, Rückl, Bomma, Moser, Preciosa… S jeho dílem se setkává velká část Čechů, navrhl totiž pivní sklenice pro Budějovický Budvar a Plzeňský Prazdroj. Známý je nejen designem skla, ale také originálními skleněnými plastikami. Vedle vlastních limitovaných edicí nápojového skla, váz a objektů do interiéru navrhuje i pro přední světové značky jako např. Barovier. Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha uměleckých sbírkách. Intenzivně se též věnoval práci s uranovým sklem, jehož výroba se zachovala pouze v několika málo sklárnách v Evropě..
neuveden


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz