Monografie Pravoslav Rada

Autor: Česky2024Kant

Pravoslav Rada (14. 11. 1923, Železný Brod – 23. 4. 2011, Praha) patří k předním osobnostem československého poválečného umění a inovátorům v oblasti keramiky a keramické plastiky.

1 500 
včetně dph
do týdne
Název: Monografie Pravoslav Rada  Jazyk: Česky  Rok:   ID: b10170  Hmotnost: 1.50 kg  Vazba: švýcarská vazba  Počet stran: 480  Rozměr: 190x240  Nakladatel: Kant
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Monografie Pravoslav Rada, Seifert, Tereza Svobodová, Veronika Vicherková

Jeho tvorba, ojedinělá v českém (československém) kontextu, byla mnohokrát představena výstavami a dílčími katalogy. Uceleně byla naposledy prezentována výstavou v Uměleckoprůmyslovém muzeu Rada? Paráda! v roce 2011. Pravoslav Rada se nedožil konce výstavy, k níž bohužel nebyla připravena monografie tvorby umělce, ač by to bylo jeho významu adekvátní, potřebné i záslužné.

Tento dluh splácí až plně bilingvní monografie (CZ/ENG) Pravoslav Rada, vydaná na sklonku roku 2023 Alšovou jihočeskou galerií ku příležitosti výročí sta let od narození autora. Monografie je strukturována chronologicky i tematicky a po obsahové stránce pokrývá všechny významné kapitoly Radovy působnosti – předkládá ucelené zpracování jeho díla volného i užitého, tvorby pro architekturu včetně soupisu realizací v architektuře a interaktivní mapy, zaměřuje se též na jeho publikační a popularizační činnost v oblasti technik keramiky i na činnost organizační. Reflektuje také dosud marginalizované oblasti Radovy tvorby, jako jsou animované filmy a loutkové divadlo. Monografie obsahuje soupis bibliografie a výstav , umělcův stručný životopis v datech a medailonky přispěvatelů/ek.

Monografie Pravoslav Rada