Krajc

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisMonografie Martin Krajc „Pictures In My Head“ poprvé uceleně představuje průřez dílem jednoho z největších českých figurálních malířů současnosti.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
999
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAlšova jihočeská galerie
ISBN9788090607248
EAN9788090607248
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.10 Kg
Rozměr240x300 mm
Vazbavázaná
Počet stran230

Bližší informace o knize "Krajc"

Monografie Martin Krajc „Pictures In My Head“ poprvé uceleně představuje průřez dílem jednoho z největších českých figurálních malířů současnosti. Krajc, autor Karel Srp.


Anotace knihy " Krajc, autor Karel Srp"

Martin Krajc v roce 2009 ukončil pražskou Akademii výtvarných umění, na které studoval u Michala Rittsteina a ještě během studia se stal spoluzakladatelem úspěšné generační skupiny OBR. Jeho práce se vyznačuje důrazem na lidskou postavu, zastupující mu hlavní výrazový prostředek. Pojímá ji v širokém rozpětí, od inspirací klasiky španělského barokního malířství, po fotografie ze současných módních časopisů. Uvolněný rukopis, plný emotivních zvratů, vytváří z obrazu tok plynoucích zážitků, obracejících se k proměnlivým jevům současného světa i vyjevujících rysy tesknoty a uplývání času. Krajcova tvorba přitahuje dynamickým napětím, vycházejícím z prchavých smyslových zkušeností i ze soustavného vymezování se vůči každodenní přítomnosti..
Alšova jihočeská galerie

Obsah knihy: Krajc

Krajc - examplesKrajc - examplesKrajc - examplesKrajc - examplesKrajc - examplesKrajc - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz