Dobrodružný svět Zdeňka Buriana

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%
Autor
InformaceČesky, 2016
PopisVítejte ve světě geniálního českého ilustrátora dobrodružné literatury Zdeňka Buriana. Je symbolem dobrodružství, romantiky a exotiky. Mistr Zdeněk Bu…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
1 499
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAlbatros Media
ISBN9788025905616
EAN9788025905616
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.57 Kg
Rozměr242x332 mm
Vazbavázaná s laminovaným potahem
Počet stran272

Bližší informace o knize "Dobrodružný svět Zdeňka Buriana"

Vítejte ve světě geniálního českého ilustrátora dobrodružné literatury Zdeňka Buriana. Je symbolem dobrodružství, romantiky a exotiky. Mistr Zdeněk Burian byl, je a vždy bude nezaměnitelnou ikonou; malířem našeho dětství… Vstupte do světa jeho příběhů a fascinujících ilustrací – vůbec poprvé máte nyní možnost prohlédnout si je v jediněčné nejvyšší technické kvalitě. Poznejte ranou tvorbu geniálního malíře, který dokázal dát příběhům duši. Dobrodružný svět Zdeňka Buriana, autor Zdeněk Burian, Rostislav Walica, Ondřej Müller.


Anotace knihy " Dobrodružný svět Zdeňka Buriana, autor Zdeněk Burian, Rostislav Walica, Ondřej Müller"

Velká monografie z počátků tvorby mistra dobrodružné ilustrace Zdeňka Buriana. Knihu tvoří povětšinou kompletní soubory ilustrací ke knihám z nakladatelství J. R. Vilímek a několika dalších nakladatelů z let 1921–1947. Chybějící ilustrace jsou připojeny v dodatku, takže kniha poslouží rovněž jako vůbec první souborný katalog rané tvorby Zdeňka Buriana. Vedle ilustrací a obálek ke známým knihám Alexandra Dumase, Roberta Louise Stevensona, Rudyarda Kiplinga či Alfreda Assollanta jsou v knize uvedeny i méně známí autoři Joseph Delmont, Paul Grabein, Rudolf de Haas a mnozí další. Výtvarný doprovod je uveden krátkou statí o autorovi i stručným obsahem knihy, aby čtenář měl lepší přehled, k jakému ději se ilustrace váží. Kniha též obsahuje několik raritních ilustrací z nevydaných knih nakladatelství J. R. Vilímek. Knihu uzavírá studie o ilustrační tvorbě Zdeňka Buriana z pera znalce jeho díla Rostislava Walici..
Albatros Media

Obsah knihy: Dobrodružný svět Zdeňka Buriana

Dobrodružný svět Zdeňka Buriana - examplesDobrodružný svět Zdeňka Buriana - examplesDobrodružný svět Zdeňka Buriana - examplesDobrodružný svět Zdeňka Buriana - examplesDobrodružný svět Zdeňka Buriana - examplesDobrodružný svět Zdeňka Buriana - examplesDobrodružný svět Zdeňka Buriana - examples

Recenze knihy: Dobrodružný svět Zdeňka Buriana


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 02.10.2016, Heureka
nádherně vytisknuté kvaše a perovky mistra Z.Buriana
rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 04.10.2016, Heureka
skvělá kniha pro milovníky Zdeňka Buriana
rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 17.10.2016, Heureka
Krásná kniha se spoustou kvalitních reprodukcí ilustrací k dobrodružným románům.

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení