Démoni s andělskými křídly (s podpisem autora)

Autor: Česky2021Vltavínrating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%

Libosad zvrácenosti Antonína Tesaře. Provokativní fotografie Antonína Tesaře v luxusní monografii. Kniha je s autogramem autora. V knize je opis dopisu fotografa Jana Saudka, kterého fotografie tohoto autora zaujaly.

990 
včetně dph
skladem
Název: Démoni s andělskými křídly (s podpisem autora)  ISBN: 978-80-86587-71-4  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788086587714  Hmotnost: 1.90 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 224  Rozměr: 300 x 300 mm  Nakladatel: Vltavín
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Démoni s andělskými křídly (s podpisem autora), Antonín Tesař

Středověcí alchymisté tušili, že pokud chtějí materii očistit do stavu nejvyšší ušlechtilosti zvané Kámen mudrců, musí ji nejprve rozložit na pra-bahno počátečního chaosu před stvořením světa. Proto alchymistické Veliké Dílo začíná paradoxně hnitím, hemživostí, tlením a práchnivinou. Podobně je tomu u fotografií Antonína Tesaře. Divák, ulpívající na povrchu, zde spatří jen těla, méně či více vymknutá z kloubů klasického kánonu krásy, a doplněná zneklidňujícími rekvizitami vnitřností, mrtvých zvířat či zmrzačených hraček. Avšak už v samotné podstatě lidské lásky je přese všechnu romantiku zakódováno cosi esenciálně zvráceného; násilné vchlipování překrvených tkání do dutin, agonicky spasmatické pohyby, přelévání čpících tekutin a miasmatických slizů. „Půvabná jsi, přítelkyně má, jak studna vody živé, strašná jako vojsko pochodující pod praporci,“ vystihl dvojlomnost tělesné krásy král Šalomoun v Písni písní už před třemi tisíciletími tak dalekosáhle, že k tomu dodnes vlastně není co dodat. Proto se odvažujte vstoupit do libosadu zvrácenosti Antonína Tesaře jedině ozbrojeni empatií i vhledem pod povrch, a pokud svázáni, pak nikoliv konvencemi, leč lany či řemeny hluboce zaříznutými do masa. Potěšte se dvojlomnou krásou obrazů, hledejte jejich skrytý smysl a příběh, a budete odměněni znepokojivým neklidem, neboť pokoj a klid znamená smrt.
Petr Stančík

Démoni s andělskými křídly (s podpisem autora)

Recenze knihy ~ Démoni s andělskými křídly (s podpisem autora), Antonín Tesař

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%

„Zajímavé, netradiční zpracování fotografie.“

Ověřený zákazník  18.8.2022  Heureka.cz