Ateliér EX - Jan Exnar

Autor: Česky2022neuveden

Kniha o tvorbě skláře a výtvarníka Jana Exnara, která vyšla při příležitosti jeho výstavy v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě 5.8. - 2.10.2022. Sklářský výtvarník a havlíčkobrodský rodák Jan Exnar představil ve výstavních sálech havlíčkobrodské galerie výběr ze své tvorby posledního desetiletí, pro kterou je charakteristická živá a optimistická barevnost.

790 
včetně dph
do týdne
Jazyk: Česky  Rok:   ID: b00882  Hmotnost: 1.60 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 139  Rozměr: 180x390  Nakladatel: neuveden
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy - Ateliér EX - Jan Exnar, kolektiv autorů

Jan Exnar (1951) vystudoval Střední odbornou školu sklářskou v Železném Brodě a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (ateliér Stanislava Libenského 1970–1976). Těžiště jeho tvorby spočívá ve sklářském sochařství, jmenovitě pak v tavené plastice. Na konkrétních motivech nejčastěji řeší obecné otázky týkající se fyzikálního prostupování se prostorů a hmot, hranice tvarů a jejich vzájemné komunikace, vztah pozitivu a negativu, zrodu řádu z chaosu nebo opačný proces rozpadu. Vybraná témata paralelně zkoumá též v médiu malby či kresby. Vytvořil také řadu realizací ve veřejném prostoru, nejčastěji se jedná o barevné větraje, ale uskutečnil i řadu prostorových objektů, například „Řeky“ ve Slovenském národním divadle v Bratislavě (1995) nebo nově „Památník obětem světových válek“ na hřbitově v Havlíčkově Brodě (2018).