Ateliér EX - Jan Exnar

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisKniha o tvorbě skláře a výtvarníka Jana Exnara, která vyšla při příležitosti jeho výstavy v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě 5.8. - 2.10.20…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
790
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.60 Kg
Rozměr180x390
Vazbavázaná
Počet stran139

Bližší informace o knize "Ateliér EX - Jan Exnar"

Kniha o tvorbě skláře a výtvarníka Jana Exnara, která vyšla při příležitosti jeho výstavy v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě 5.8. - 2.10.2022. Sklářský výtvarník a havlíčkobrodský rodák Jan Exnar představil ve výstavních sálech havlíčkobrodské galerie výběr ze své tvorby posledního desetiletí, pro kterou je charakteristická živá a optimistická barevnost. Ateliér EX - Jan Exnar, autor kolektiv autorů.


Anotace knihy " Ateliér EX - Jan Exnar, autor kolektiv autorů"

Jan Exnar (1951) vystudoval Střední odbornou školu sklářskou v Železném Brodě a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (ateliér Stanislava Libenského 1970–1976). Těžiště jeho tvorby spočívá ve sklářském sochařství, jmenovitě pak v tavené plastice. Na konkrétních motivech nejčastěji řeší obecné otázky týkající se fyzikálního prostupování se prostorů a hmot, hranice tvarů a jejich vzájemné komunikace, vztah pozitivu a negativu, zrodu řádu z chaosu nebo opačný proces rozpadu. Vybraná témata paralelně zkoumá též v médiu malby či kresby. Vytvořil také řadu realizací ve veřejném prostoru, nejčastěji se jedná o barevné větraje, ale uskutečnil i řadu prostorových objektů, například „Řeky“ ve Slovenském národním divadle v Bratislavě (1995) nebo nově „Památník obětem světových válek“ na hřbitově v Havlíčkově Brodě (2018)..
neuveden

Obsah knihy: Ateliér EX - Jan Exnar

Ateliér EX - Jan Exnar - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz