Tatabojs – Tatalog

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisNa české hudební scéně je jen málo hudebních skupin, které by bez problému zvládly vstup do kontextu galerijního prostředí, a udržely si přitom nezbyt…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
999
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelBiggBoss
ISBN978-80-907383-3-1
EAN9788090738331
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr220 × 280 mm
Vazbavázaná
Počet stran392

Bližší informace o knize "Tatabojs – Tatalog"

Na české hudební scéně je jen málo hudebních skupin, které by bez problému zvládly vstup do kontextu galerijního prostředí, a udržely si přitom nezbytnou uměleckou kvalitu, ale i vlastní nepozměněnou autenticitu a nadhled. Tatabojs – Tatalog, autor Milan Cais, Mateˇj Bartosˇek.


Anotace knihy " Tatabojs – Tatalog, autor Milan Cais, Mateˇj Bartosˇek"

Jedním z takových uskupení jsou nepochybně Tata Bojs, kteří právě uzavřeli svou retrospektivní výstavu TATA 30JS – vizuálně-hudební pře(ds)tavení historie jedné kapely v pražské galerii DOX. Expoziční projekt, jež vedle ohlédnutí za uplynulými třiceti lety obsahoval i aktuální konceptuální sebereflexi, se dočkal díky velkému zájmu návštěvníků dokonce i svého prodloužení. A právě závěrečný koncert a dernisáž výstavy byly spojeny s velice důležitou událostí, a tou byl křest nové rozsáhlé publikace TATALOG. Ta společně s obrovským množstvím obrazového materiálu obsahuje i texty Matěje Bartoška, Pavla Turka, Radka Wolmutha a Vladimira 518.

“Ta knížka není jen překlopenou výstavou. Měla by čtenáře vzít i tam, kam už nám formát výstavy nedovolil. V expozici jsme se snažili návštěvníkům představit kapelu ve větších vizuálních celcích, které se vztahují k různým deskám a obdobím s nimi spojeným. Do pitvání detailů jsme se trochu pustili snad jen v instalaci ‘Časová osa’, ale kniha je formát, který snese daleko líp určitý mikroskopický pohled do historie. Součástí budou dosud nezveřejněné archivní fotografie a samozřejmě důkladně katalogově vyfocené objekty a instalace, které nově vznikly jen pro výstavu v DOXu. TATALOG navíc graficky zpracovává můj spolužák ze studií Marek Pistora (studio Najbrt), takže nemusíme mít strach, že by kniha samotná nebyla taky dostatečným uměleckým dílem.” dodává ke knize TATALOG Milan Cais, který stojí za vizuálním konceptem výstavy TATA 3OJS v DOXu..
BiggBoss

Obsah knihy: Tatabojs – Tatalog

Tatabojs – Tatalog - examplesTatabojs – Tatalog - examplesTatabojs – Tatalog - examplesTatabojs – Tatalog - examplesTatabojs – Tatalog - examplesTatabojs – Tatalog - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz