Tatabojs – Tatalog

Autor: Česky2019BiggBoss

Na české hudební scéně je jen málo hudebních skupin, které by bez problému zvládly vstup do kontextu galerijního prostředí, a udržely si přitom nezbytnou uměleckou kvalitu, ale i vlastní nepozměněnou autenticitu a nadhled.

Upozornění: kniha je antikvariátní, jako nová

1 700 
včetně dph
do týdne
Název: Tatabojs – Tatalog  ISBN: 978-80-907383-3-1  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788090738331  Hmotnost: 1.50 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 392  Rozměr: 220 × 280  mm  Nakladatel: BiggBoss
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Tatabojs – Tatalog, Milan Cais, Matěj Bartoněk

Jedním z takových uskupení jsou nepochybně Tata Bojs, kteří právě uzavřeli svou retrospektivní výstavu TATA 30JS – vizuálně-hudební pře(ds)tavení historie jedné kapely v pražské galerii DOX. Expoziční projekt, jež vedle ohlédnutí za uplynulými třiceti lety obsahoval i aktuální konceptuální sebereflexi, se dočkal díky velkému zájmu návštěvníků dokonce i svého prodloužení. A právě závěrečný koncert a dernisáž výstavy byly spojeny s velice důležitou událostí, a tou byl křest nové rozsáhlé publikace TATALOG. Ta společně s obrovským množstvím obrazového materiálu obsahuje i texty Matěje Bartoška, Pavla Turka, Radka Wolmutha a Vladimira 518.

“Ta knížka není jen překlopenou výstavou. Měla by čtenáře vzít i tam, kam už nám formát výstavy nedovolil. V expozici jsme se snažili návštěvníkům představit kapelu ve větších vizuálních celcích, které se vztahují k různým deskám a obdobím s nimi spojeným. Do pitvání detailů jsme se trochu pustili snad jen v instalaci ‘Časová osa’, ale kniha je formát, který snese daleko líp určitý mikroskopický pohled do historie. Součástí budou dosud nezveřejněné archivní fotografie a samozřejmě důkladně katalogově vyfocené objekty a instalace, které nově vznikly jen pro výstavu v DOXu. TATALOG navíc graficky zpracovává můj spolužák ze studií Marek Pistora (studio Najbrt), takže nemusíme mít strach, že by kniha samotná nebyla taky dostatečným uměleckým dílem.” dodává ke knize TATALOG Milan Cais, který stojí za vizuálním konceptem výstavy TATA 3OJS v DOXu.

Tatabojs – Tatalog