Karel IV. - Otec vlastii (limitovaná edice se soškou)

Autor: Česky2022Nakladatelství Šulc - Švarc

LIMITOVANÁ EDICE - Šestidílná historická sága je nejznámější a také nejobsáhlejší román o Karlu IV. Vychází v jedné knize s bohatým barevným obrazovým doprovodem a v exkluzivní grafické úpravě. V LIMITOVANÉ EDICI společně s exkluzivním dárkem 3D soškou Karla IV.

1 890 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 1 999 Kč - SLEVA

Název: Karel IV. - Otec vlastii (limitovaná edice se soškou)  ISBN: 9788072444847  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788072444847  Hmotnost: 2.50 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 752  Rozměr: 320x320  Nakladatel: Nakladatelství Šulc - Švarc
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Karel IV. - Otec vlastii (limitovaná edice se soškou), Vaňková Ludmila

Ludmila Vaňková

Českého krále a římského císaře Karla Čtvrtého už jeho současníci nazvali Otec vlasti. Jeho vláda je obdobím velkého rozkvětu Čech, který se přenesl i na celou římskou říši a ostatní části Evropy. Přitom Karlův nástup na římský i český trůn byl mimořádně složitý. V bitvě u Crécy zahynul jeho otec Jan Lucemburský a Karel se musel dostat do Čech, které byly jádrem jeho moci, přes území svého úhlavního nepřítele Ludvíka Bavora. Po králi Janovi zdědil zadlužené království, obklíčené nepřáteli. Přesto se mu podařilo během krátké doby zajistit své zemi blahobyt, diplomaticky ji zabezpečit proti útokům zvenčí a Prahu učinit navždy srdcem Evropy. V polovině 14. století rostla gotická Praha přímo před očima. Katedrála na Pražském hradě, Pražská univerzita, Kamenný most, Nové Město s největším náměstím, kde se ve svaté dny tlačily zástupy poutníků. A nedaleko nové metropole vznikal velkolepý Karlštejn, osobní rezidence Karla IV., který se v roce 1355 vypravil na římskou jízdu do Itálie k císařské korunovaci a přivedl odtud řadu umělců a řemeslníků k zvelebení Pražského hradu i Karlštejna. Na všechno, co se tehdy odehrávalo v Evropě, měl Karel IV. nemalý vliv. Byla to hlavně stoletá válka mezi Francií a Anglií, boje v Itálii o Neapol a Akvilej, úsilí o navrácení papeže z Avignonu do Říma a ochrana míru v římské říši. Neméně zajímavý a složitý byl Karlův osobní život a jeho čtyři manželky, z nichž každá byla jiná, jsou klíčem k odpovědi, jaký byl jeho vztah k ženám. Karlovým životem procházejí stovky historických osobností, králové, papežové, vojevůdci, umělci, vzdělanci (například francouzský král Karel V., arcibiskup Arnošt z Pardubic, malíř Theodorik, básník Petrarca a především Cola di Rienzo, který spolu s Karlem prožívá dobu své slávy jako římský tribun). Jejich výjimečné osudy a životní příběhy nezůstaly u Karla bez odezvy. Díky svým vynikajícím vladařským schopnostem a vzdělanosti dokázal uskutečnit nejen sny svého otce Jana, ale i vlastní, vpravdě ušlechtilé královské záměry. V posledních letech svého panování se snažil předejít rozkolu v církvi i válkám světských panovníků a usiloval o sjednocení Evropy. Smrt ho v dvaašedesáti letech nepotkala sešlého věkem, ale nešťastnou náhodou na samém vrcholu úspěšného života.

To vše a mnohem víc vložila známá česká spisovatelka Ludmila Vaňková do svých románových příběhů, aby vytvořila historickou kroniku KAREL IV. Otec vlasti. V době karolinského jubilea mají čtenáři možnost seznámit se v jejím díle podrobně a důvěrně s nejslavnějším českým panovníkem, který podle nedávné ankety je i největší Čech.

Karel IV. - Otec vlastii (limitovaná edice se soškou)

Obsah, ukázka

Ukázková kapitola [PDF; 3,1 MB]