EX LIBRIS razítko (yzop)

Autor: Česky2022neuveden

Originální razítko ex libris zhotovené převážně z květů naší zahrádky. Razítko dohotovíme dle výběru zákazníka, jméno prosím vepište do poznámky.

750 
včetně dph
do týdne
Název: EX LIBRIS razítko (yzop)  Jazyk: Česky  Rok:   ID: b00920  Hmotnost: 0.20 kg  Vazba: razítko  Rozměr: 70 x 20 mm  Nakladatel: neuveden
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ EX LIBRIS razítko (yzop), iUmeni.cz

CO JE EXLIBRIS ?
Knihy patří k přátelům nejspolehlivějším a nejmilejším. Právě z tohoto krásného vztahu pravděpodobně vznikala první exlibris.
Albrecht DuererSlovo ex libris pochází z latiny a znamená "z knih". Původně bylo nazýváno i knižní značka. Jedná se o malý ozdobný lístek, který většinou obsahuje název exlibris nebo ex libris. Dále jméno, erb, či monogram objednavatele, výtvarný motiv nebo jiné vyjádření vztahu majitele ke knize. Ex libris se vlepuje do knih, aby zde připomínalo jejich majitele.
Exlibris - knižní značky jsou prokazatelně starší než knihtisk, objevovaly se již ve středověkých rukopisných kodexech. V počátcích je používali především panovnici, šlechtické rody a kláštery. Již v té době se kladl důraz na umělecké řešeni exlibris. Jejími tvůrci byli přední umělci té doby Albrecht Durer, Lukas Cranach, Bartel Beham a dalsi.

EX LIBRIS razítko (yzop)