Sklo – socha, objekt, maľba, kresba a fotografia

Autor: Slovensky2015Galerie Nedbalka

Sklo je predovšetkým sochársky materiál, aj keď zatiaľ tak nie je primárne chápané. Umožňuje vyjadriť sa v priestore a navyše tento priestor uzamknúť alebo dokonca rozšíriť v samotnej sklenenej hmote. Jednotliví autori ukazujú rôzne spôsoby, ako tento potenciál skla využiť.

Již není v prodeji
Název: Sklo – socha, objekt, maľba, kresba a fotografia  ISBN: 9788089784011  Jazyk: Slovensky  Rok:   EAN: 9788089784011  Hmotnost: 0.70 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 48  Rozměr: 230x280 mm  Nakladatel: Galerie Nedbalka
informace ke knize

Detail knihy ~ Sklo – socha, objekt, maľba, kresba a fotografia, Sabina Jankovičová

Pokud se ve skleněných objektech umělců objevují linie a kresba, děje se tak jako side-effect dekorů, nebo důsledek použití nití horkého skla. Způsob, jak s kresbou zachází Macho, je jiný především tím, že je cíleným výzkumem možností spojení kresby a skla, tj. kresby ve spojení s prostorem, světlem a časem. Kniha presentuje a analyzuje Machovy liniové kresby na povrchu skleněných desek, kresby zatavené mezi tabule skla, kresby plovoucí uvnitř sendvičovou metodou vytvořených hranolů, tisky z desek skla (monotypy – vitrografika) a také plastickou kresbu vytvořenou cestou skleněných reliéfů (kresba sklem). Machovy experimenty v kresbě a skle představují významný příspěvek k rozvoji moderní evropské kresby i světové sklářské tvorby pro své unikátní objevy a hodnoty.

Sklo – socha, objekt, maľba, kresba a fotografia