Michaël Borremans - The Duck

Autor: Česky2019Galerie Rudolfinum

Katalog s názvem Michaël Borremans The Duck vychází ke stejnojmenné výstavě konané v Galerii Rudolfinum. Výstava je průřezem tvorby belgického umělce, malíře a tvůrce videoartu Michaëla Borremase (*1963).

Již není v prodeji
Název: Michaël Borremans - The Duck  ISBN: 9788086443492  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788086443492  Hmotnost: 0.40 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 104  Rozměr: 120x180 mm  Nakladatel: Galerie Rudolfinum
informace ke knize

Detail knihy ~ Michaël Borremans - The Duck, Nedoma Petr, Vaňous Petr

Publikace zahrnuje esej kurátora výstavy Petra Nedomy k tvorbě Borremanse, který si vydobyl mezinárodní věhlas svým inovativním přístupem k malbě, a text historika umění Petra Vaňouse. Obsahuje reprodukce všech vystavených děl – dvaceti sedmi pláten, včetně tří nejnovějších, dosud nikdy nevystavovaných, které umělec dokončil pro výstavu The Duck ke konci roku 2019 – tří videí a jednoho krátkého filmu. Součástí jsou anglické překlady textů.
Katalog je dalším v jedinečné publikační řadě Galerie Rudolfinum, která představuje současné mezinárodní umění (např. Arthur Jafa, Khalil Joseph, David LaChapelle, Damien Hirst, Louise Bourgeois či Georg Baselitz) a české umělce (např. Krištof Kintera, Daniel Pitín).

Michaël Borremans - The Duck