Krajina v pozoru.

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisProměny industrializované krajiny v současném umění, myšlení a vědě. kolektiv autorů (Rut Bízková, Layla Curtis, Peter Cusack, Paul Chaney, Patrick La…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
484
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFakulta umění a designu Univerzity J. E. Purkyně
ISBN978-80-756-093-5
EAN978807560935
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.39 Kg
Rozměr165x210
Vazbabrožovaná
Počet stran255

Bližší informace o knize "Krajina v pozoru."

Proměny industrializované krajiny v současném umění, myšlení a vědě. kolektiv autorů (Rut Bízková, Layla Curtis, Peter Cusack, Paul Chaney, Patrick Langley, Pavel Mrkus, Tomáš Pavlíček, Robert Vlasák, Miloš Vojtěchovský, Jiří Zemánek) Krajina v pozoru., autor Mrkus Pavel,ed. kolektiv autorů.


Anotace knihy " Krajina v pozoru., autor Mrkus Pavel,ed. kolektiv autorů"

Kolektivní monografie Krajina v pozoru / The Landscape in Focus editora Pavla Mrkuse navazuje na stejnojmennou mezinárodní mezioborovou konferenci uskutečněnou v roce 2016 na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Kniha zároveň reflektuje mezinárodní projekt kurátorů Miloše Vojtěchovského a Dagmar Šubrtové Na pomezí samoty / Frontiers of Solitude a výstavu Epifanie – Na pomezí samoty v Domě umění Ústí nad Labem v roce 2016, jejíž konceptem bylo uměleckými prostředky poukázat na kritická místa narušených krajinných celků v Norsku, na Islandu a v severních Čechách.

Kapitoly v knize editor rozdělil do tří základních celků podle různorodých způsobů uvažování: Krajina a člověk, Krajina a vědec, Krajina a myslitel, Krajina a umělec. Tvůrčí a umělecká díla rozšiřují vědecký a uměleckohistorický přístup (Rut Bízková, Iva Ritschelová, Tomáš Pavlíček). Miloš Vojtěchovský se ve svých třech kapitolách postupně věnuje Koudelkově sérii fotografií Černý trojúhelník, Jedinečnému svatopěstitelskému družstvu JSD a tématu epifanie jako prozření k jinému způsobu myšlení, které nabízí jako řešení environmentální krize – krize hodnot člověka. Příspěvky zahraničních umělců (Layla Curtis a Patrick Langley, Peter Cusack, Paul Chaney), stejně jako rozsáhlý text Hledání nového příběhu Jiřího Zemánka, věnovaný Thomasi Berrymu, přesahují lokální pohled na devastovanou krajinu severních Čech a zasazují téma do globálních souvislostí..
Fakulta umění a designu Univerzity J. E. Purkyně

Obsah knihy: Krajina v pozoru.

Krajina v pozoru. - examplesKrajina v pozoru. - examplesKrajina v pozoru. - examplesKrajina v pozoru. - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz