Život jako v pavučince

Autor
InformaceČesky, 1995
PopisKnihu vzpomínek "Život jako v pavučince" nazvala podle jednoho ze svých obrazů. Kniha vzpomínek a úvah o životě a umění známé herečky, pedagožky a mal…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
139
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelPrimus
ISBN9788085625400
EAN9788085625400
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.45 Kg
Rozměr145x190
Vazbabrožovaná
Počet stran210

Bližší informace o knize "Život jako v pavučince"

Knihu vzpomínek "Život jako v pavučince" nazvala podle jednoho ze svých obrazů. Kniha vzpomínek a úvah o životě a umění známé herečky, pedagožky a malířky Blanky Bohdanové. formát 150 x 210 mm 210 stran vázaná Život jako v pavučince, autor ohdanová, Blanka a Wágner, Milan.


Anotace knihy " Život jako v pavučince, autor ohdanová, Blanka a Wágner, Milan"

Kiplingovy verše jsou vydávány v klasickém a nepřekonatelném překladu Otokara Fischera, který rovněž tuto antologii uspořádal. Editor se při výběru textů zaměřil na čtyři tématické okruhy, jež jsou pro Kiplingovu básnickou tvorbu charakteristické: především se zde jedná o soužití nejrůznějších ras, tedy námět, v němž se autor vyjádřil značně kontroverzně. Kipling totiž za všech okolností zdůrazňoval nadvládu a nadřazenost bílého člověka nad ostatními plemeny, jimž navíc přinášel volnost a svobodu, jež však byly v drtivé většině odmítnuty. Ve středu Kiplingova zájmu se objevila i civilizační poezie, v níž upozozorňoval hlavně na neustále se vyvíjející technický pokrok. V neposlední řadě autor zpracoval i dozvuky válečných tragédií a snažil se na druhé straně zvýraznit i úlohu džentlmena v tehdejším světě. Do výboru je zařazena i Kiplingova nejslavnější báseň "Když...", která se stala (a to nejen ve své době) krédem mnoha představitelů v intelektuální oblasti (pod sklem svého psacího stolu ji měl třeba novinář Ferdinand Peroutka)..
Primus


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz