Zdeněk Burian: Až na konec světa

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisRetro Gallery ve spolupráci s Museem Kampa představuje více než čtyřicet barevných děl významného českého malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana (1905-19…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelRetro Gallery
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.87 Kg
Rozměr210 x 295
VazbaV2
Počet stran72

Bližší informace o knize "Zdeněk Burian: Až na konec světa"

Retro Gallery ve spolupráci s Museem Kampa představuje více než čtyřicet barevných děl významného českého malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana (1905-1981), z nichž mnohé jsou vystaveny vůbec poprvé. Zdeněk Burian: Až na konec světa, autor Jakub Sluka, Vladimír Prokop.


Anotace knihy " Zdeněk Burian: Až na konec světa, autor Jakub Sluka, Vladimír Prokop"

Prezentovaný soubor zahrnuje tři tematické celky. Nejpočetnějším oddílem jsou brakové obálky, vytvořené pro nakladatelství Toužimský a Moravec, Stanislav Nikolau, Sfinx a Smena. Převažují obálky z let první republiky, ovšem nechybí ani v této kategorii vrcholné práce z let padesátých. Menší formáty dobrodružných obálek doplňují větší formáty ze souboru Širým světem, zachycující odlehlé a exotické kouty světa spolu s jejich obyvateli. Na ně pak navazuje čtveřice geografických děl Země a lidé (Maori, Indiánský náčelník, Indiánka z Chaca, Indián z Mataco), kde se Zdeněk Burian zaměřil výhradně na věrné vyobrazení tváří obyvatel ze vzdálených koutů Země.

Název výstavy Až na konec světa spojuje všechny zmíněné celky v jeden. Zdeněk Burian svými díly obsáhne celý svět, ať už skrze dobrodružné obálky, díla Širým světem či tváře exotických obyvatel. Zavede nás k amazonskému veletoku, k americkým mrakodrapům, na vyprahlé pouště i do rozvodněných řek a bouřících vodopádů. A možná až na konec světa..
Retro Gallery


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz