Zamlčená moderna/Iluze a sny

Autor
InformaceČesky, 2009
PopisPublikace je pokusem o hlubší sondu do vztahů mezi německým a českým uměním v období od konce 19. století do třicátých let 20. století. Mapováním meze…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelEminent - Patrik Šimon
ISBN9788090256842
EAN9788090256897
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.01 Kg
Rozměr240 x 260 mm
Vazbavázaná
Počet stran344

Bližší informace o knize "Zamlčená moderna/Iluze a sny"

Publikace je pokusem o hlubší sondu do vztahů mezi německým a českým uměním v období od konce 19. století do třicátých let 20. století. Mapováním mezer v prostředí diskontinuitního vývoje umění moderny a avantgardy, ale také solitérních projevů rozmanité stylové i obsahové povahy, se pokoušíme hledat odpověď na otázky, v čem skutečně spočíval tradiční a v čem avantgardní koncept kultury střední Evropy Zamlčená moderna/Iluze a sny, autor Adam Hnojil a Patrik Šimon.
Anotace knihy " Zamlčená moderna/Iluze a sny, autor Adam Hnojil a Patrik Šimon"

Kniha prezentuje soubor obrazů slavných českých, německých a rakouských autorů. Publikována jsou díla neoklasicismu a romantismu od Friedricha Amerlinga, Heinricha Fügera, Bertela Thorvaldsena, Karla von Piloty, Františka Tkadlíka, Josefa Führicha či Quida Mánesa.
V hranicích žánrových proměn se výběr prací pokouší vytvořit předpoklady pro nadnárodní vnímání umění českých tvůrců tím, že je vřazuje do evropských souvislostí.
Publikace se rovněž zaměřuje na oblast dobového vnímání kýče.
V knize jsou reprodukována díla sedmdesáti tří různých umělců ze zámeckých,státních i soukromých sbírek..
Eminent - Patrik Šimon

Obsah knihy: Zamlčená moderna/Iluze a sny

Zamlčená moderna/Iluze a sny - examplesZamlčená moderna/Iluze a sny - examplesZamlčená moderna/Iluze a sny - examplesZamlčená moderna/Iluze a sny - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 26.6. do 9.7.2020 budou expedovány ihned 13.7.2020. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení