Za krásnější svět. Tradicionalismus v architektuře 20. a 21. století

Autor
InformaceČesky, 2013
PopisProč se nám líbí památky a stará města? Proč nás nicméně překvapují novostavby s klasickými sloupy a ornamenty? Jak se v uplynulém století sympatie ke…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 795 Kč - SLEVA
Cena s DPH
590
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelB&P Publishing
ISBN80-7485-002-8
EAN9788074850028
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.17 Kg
Rozměr217x360 mm
Vazbavázaná
Počet stran448

Bližší informace o knize "Za krásnější svět. Tradicionalismus v architektuře 20. a 21. století"

Proč se nám líbí památky a stará města? Proč nás nicméně překvapují novostavby s klasickými sloupy a ornamenty? Jak se v uplynulém století sympatie ke starým – tradičním – architektonickým formám vyrovnávaly s novými potřebami? Za krásnější svět. Tradicionalismus v architektuře 20. a 21. století, autor Martin Horáček.


Anotace knihy " Za krásnější svět. Tradicionalismus v architektuře 20. a 21. století, autor Martin Horáček"

Co všechny tyto formy spojuje a jak nám mohou nadále prospívat? Cestu k odpovědím na tyto a podobné otázky nabízí kniha Za krásnější svět. Předkládá dějiny tradicionalistické architektury ve 20. a 21. století – první takové dějiny v českém jazyce a dosud nejdůkladnější i ve světovém kontextu. Kniha stojí na průkopnické analýze úlohy vkusu v diskusi o architektuře a na rozboru současného zahraničního úsilí postavit teorii architektury na vědeckou bázi. Z tohoto základu vychází historické kapitoly, probírající odborně objevným a zároveň čtivým způsobem stavby a osobnosti reprezentující tradicionalistický přístup v architektuře a památkové péči ve světě a v českých zemích od konce 19. století do současnosti. Kniha je určena historikům a kritikům umění, architektům, urbanistům, památkářům, studentům těchto oborů a dalším zájemcům o architekturu a péči o životní prostředí..
B&P Publishing


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz