Všeobecná deklarace lidských práv v povídkách, ilustracích a rozhovorech

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisCo to jsou lidská práva? Jaké jsou jejich historické kořeny? A co znamenají pro člověka v 21. století? Čtrnáct českých spisovatelek a spisovatelů se i…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
498
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNakladatelství 65.Pole
ISBN9788088268710
EAN9788088268710
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.20 Kg
Rozměr190x260 mm
Vazbavázaná
Počet stran200

Bližší informace o knize "Všeobecná deklarace lidských práv v povídkách, ilustracích a rozhovorech"

Co to jsou lidská práva? Jaké jsou jejich historické kořeny? A co znamenají pro člověka v 21. století? Čtrnáct českých spisovatelek a spisovatelů se inspirovalo četbou Všeobecné deklarace lidských práv a dalo vzniknout originální sbírce třiceti příběhů, která osobitým způsobem odráží všech třicet článků tohoto klíčového dokumentu 20. století. Všeobecná deklarace lidských práv v povídkách, ilustracích a rozhovorech, autor Macías González.


Anotace knihy " Všeobecná deklarace lidských práv v povídkách, ilustracích a rozhovorech, autor Macías González"

Projekt Deklarace navíc obsahuje soubor rozhovorů (podcastů) s filozofem Danielem Kroupou, který čtenářům nabízí hlubší vhled do lidskoprávní problematiky. V závěrečné debatě se spolu s ním nad budoucností lidských práv zamýšlejí také Tomáš Sedláček a Klára Laurenčíková. Všechny rozhovory si čtenáři mohou poslechnout po naskenování jednotlivých QR kódů v knize. České znění deklarace namluvila Monika Načeva.
Kniha přináší (nejen dospělým) možnost nahlédnout Všeobecnou deklaraci lidských práv z různých perspektiv a zároveň vede k zamyšlení, co znamenají lidská práva pro nás samotné.
Texty: Ondřej Buddeus, Lukáš Csicsely, Vratislav Kadlec, Jakuba Katalpa, Ivana Myšková, Tomáš Sedláček, Tereza Semotamová, Petra Soukupová Petr Stančík, Ester Stará, Olga Stehlíková, Marek Toman, Jiří Padevět, Markéta Pilátová, David Zábranský.
Ilustrace: Patrik Antczak, Jakub Bachorík, David Dolenský, Renáta Fučíková, Aneta Františka Holasová, Kateřina Illnerová, Jindřich Janíček, Jakub Janovský, Adéla Marie Jirků, Štěpánka Jislová, Nikola Logosová, Lucie Lučanská, Vítězslav Mecner, Myokard, Jakub Plachý, Kristýna Plíhalová, Ilona Polanski, Filip Raif, Marek Rubec, Magdalena Rutová, Barbora Satranská, Stanislav Setinský, Milan Starý, Petra Josefína Stibitzová, Anastasia Stročkova, Tereza Ščerbová, Václav Šlajch, Andrea Tachezy, Lukáš Urbánek, Marie Urbánková, Tom Zahrádka.
Knihu vyšla ve spolupráci s organizací Post Bellum..
Nakladatelství 65.Pole

Obsah knihy: Všeobecná deklarace lidských práv v povídkách, ilustracích a rozhovorech

Všeobecná deklarace lidských práv v povídkách, ilustracích a rozhovorech - examplesVšeobecná deklarace lidských práv v povídkách, ilustracích a rozhovorech - examplesVšeobecná deklarace lidských práv v povídkách, ilustracích a rozhovorech - examplesVšeobecná deklarace lidských práv v povídkách, ilustracích a rozhovorech - examplesVšeobecná deklarace lidských práv v povídkách, ilustracích a rozhovorech - examplesVšeobecná deklarace lidských práv v povídkách, ilustracích a rozhovorech - examplesVšeobecná deklarace lidských práv v povídkách, ilustracích a rozhovorech - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz