Vladimír Kopecký - Bouře a Klid / Storm and Calm

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisReprezentativní monografie významného českého skláře, malíře a pedagoga Vladimíra Kopeckého vychází u příležitosti stejnojmenné autorovy retrospektivn…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 1 799 Kč - SLEVA
Cena s DPH
1 299
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelRetro Gallery
ISBN8026060376
EAN9788026060376
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.51 Kg
Rozměr233 x 280
Vazbavázaná
Počet stran270

Bližší informace o knize "Vladimír Kopecký - Bouře a Klid / Storm and Calm"

Reprezentativní monografie významného českého skláře, malíře a pedagoga Vladimíra Kopeckého vychází u příležitosti stejnojmenné autorovy retrospektivní výstavy v Museu Kampa (24. duben-7. září 2014), která byla jednou ze stěžejních akcí výstavní sezóny v Sovových mlýnech Vladimír Kopecký - Bouře a Klid / Storm and Calm, autor kolektiv autorů.


Anotace knihy " Vladimír Kopecký - Bouře a Klid / Storm and Calm, autor kolektiv autorů"

Publikace se soustředí zejména na Kopeckého malířskou tvorbu od počátku šedesátých let až po současnost. Dále kniha představuje autorovy unikátní realizace v architektuře, které byly za tímto účelem nově zmapovány autorem monografie Martinem Dostálem a fotograficky zdokumentovány Martinem Polákem.
Jak název knihy napovídá, centrálním tématem knihy i výstavy je napětí mezi expresivní barevností a přísnou geometrií, které Kopeckého provází celou jeho tvorbou. V doprovodném textu se autor monografie zaměřuje jak na biografické okolnosti Kopeckého tvůrčího vývoje, tak na historicko-společenský kontext ve kterém jeho díla vznikala. Kniha obsahuje také soubor Kopeckého krátkých textů o umění a autorův rozhovor s Petrem Volfem.
Tato dvojjazyčná, anglicko-česká publikace je referenčním dílem pro všechny studenty i milovníky této výrazné postavy současného českého umění..
Retro Gallery

Obsah knihy: Vladimír Kopecký - Bouře a Klid / Storm and Calm

Vladimír Kopecký - Bouře a Klid / Storm and Calm - examplesVladimír Kopecký - Bouře a Klid / Storm and Calm - examplesVladimír Kopecký - Bouře a Klid / Storm and Calm - examplesVladimír Kopecký - Bouře a Klid / Storm and Calm - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz