Vladimír Kiseljov: Mystéria vepsaná ve tvářích

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisJak se promítá osobnost a život slavných umělců do jejich fyzické podoby? Vladimír Kiseljov se věnuje malbě, ale také dlouhodobému studiu životů a děl…
více informací
Dostupnostdo týdne
Doporučená cena 299 Kč - SLEVA
Cena s DPH
279
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMagda
ISBN978-80-87938-82-9
EAN9788087938829
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.47 Kg
Rozměr125x190 mm
Vazbabrožovaná s klopou
Počet stran672
PřekladatelNikl Radek

Bližší informace o knize "Vladimír Kiseljov: Mystéria vepsaná ve tvářích"

Jak se promítá osobnost a život slavných umělců do jejich fyzické podoby? Vladimír Kiseljov se věnuje malbě, ale také dlouhodobému studiu životů a děl některých slavných hudebních skladatelů, básníků a filozofů, které zachycuje ve svých portrétech. Vladimír Kiseljov: Mystéria vepsaná ve tvářích, autor Kiseljov Vladimír.


Anotace knihy " Vladimír Kiseljov: Mystéria vepsaná ve tvářích, autor Kiseljov Vladimír"

V aktuální knize představuje nové mnohovrstevnaté vizuální i textové portréty 22 osobností, např. Mozarta, Beethovena, Wagnera, Čajkovského, Janáčka, Goetha, Shakespeara, Komenského, Meyrinka a dalších. Autor využívá své znalosti symboliky a mytologie k vyprávění osudů lidí skrze nezaměnitelné barvy, tvary a kompozici, snažící se zachytit prvotní jiskru jejich duše.
Počet 22 osobností vybral autor záměrně jako číslo, které vystihuje počet písmen hebrejské abecedy, kterou byl symbolicky stvořen svět. Představuje pro Kiseljova plnost všech archetypů lidských povah v jejich protikladech, představených těmito osobnostmi umění a ducha. Kiseljov má za sebou přes 90 výstav svých maleb – v Berlíně, Florencii, Vídni, Edinburghu, Kodani, Mnichově, Praze a dalších městech. Je vyznamenán několika mezinárodními cenami za svou uměleckou a vědeckou tvorbu, mezi jinými např. v roce 2018 na festivalu v Casablance v Maroku, na wagnerovském kongresu v Innsbrucku. V roce 2013 vydal svou první knihu „Mysteria Richarda Wagnera v obrazech“, která zaznamenala značný mezinárodní odborný ohlas publikovanými malbami i originálním výkladem symboliky skladatelova díla. V této linii výkladu děl slavných umělců a vizualizací skrytého poselství jejich děl Kiseljov pokračuje i touto knihou… Kniha obsahuje překlad všech textů do anglického jazyka..
Magda

Obsah knihy: Vladimír Kiseljov: Mystéria vepsaná ve tvářích

Vladimír Kiseljov: Mystéria vepsaná ve tvářích - examplesVladimír Kiseljov: Mystéria vepsaná ve tvářích - examplesVladimír Kiseljov: Mystéria vepsaná ve tvářích - examplesVladimír Kiseljov: Mystéria vepsaná ve tvářích - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz