Viktor KARLÍK — Podzemní práce / Underground Work

Autor
InformaceČesky, 2012
PopisViktor Karlík je považován za nejvýraznějšího výtvarníka tzv. druhé generace českého undergroundu, obsáhlá kniha Podzemní práce / Underground Work vša…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelRevolver Revue
ISBN978-80-87037-42-3
EAN9788087037423
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.35 Kg
Rozměr235x287 mm
Vazbapevná vazba
Počet stran360

Bližší informace o knize "Viktor KARLÍK — Podzemní práce / Underground Work"

Viktor Karlík je považován za nejvýraznějšího výtvarníka tzv. druhé generace českého undergroundu, obsáhlá kniha Podzemní práce / Underground Work však přesahuje formát obvyklé výtvarné monografie. Viktor KARLÍK — Podzemní práce / Underground Work, autor kolektiv.


Anotace knihy " Viktor KARLÍK — Podzemní práce / Underground Work, autor kolektiv"

Ukazuje nejen Karlíkovy obrazy, plastiky, grafiky a jiné artefakty převážně z osmdesátých let, ale podstatným způsobem poukazuje i k širšímu kontextu undergroundového života a kultury v poslední dekádě před pádem komunismu v Čechách. Kromě textů I. M. Jirouse, E. Bondyho, P. Pečinkové, M. Machovce a rozhovoru Adama Drdy, věnovaných Karlíkově dílu i jeho dobovým souvislostem, obsahuje množství fotografií a dalších dokumentů, evokujících především život pražského undergroundu, a přináší také autorův „zpětný deník“, připomínající nejen řadu jeho aktivit, prolínajících se s volnou tvorbou (Revolver Revue a další samizdaty, skupina Národní třída), ale i přátele, souputníky a inspirátory z řad podstatných osobností českého umění a kultury (J. a F. Topolovi, V. Kremlička J. H. Krchovský, P. Placák, Psí vojáci, I. M. Jirous, E. Bondy, rodina Němcových, M. Hlavsa, PPU, A. Stankovič ad.). Monografie tak přibližuje jednu tvůrčí etapu výrazné osobnosti českého nezávislého života a zároveň je příspěvkem k plastičtějšímu obrazu umění a kultury českých osmdesátých let.

Vychází u příležitosti stejnojmenné výstavy v Západočeské galerii v Plzni...
Revolver Revue


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz