Ve vlnách / In Waves

Sleva 11%
Autor
InformaceČesky, 2014
PopisTato publikace vychází jakou soukromý tisk u příležitosti výstavy k 70. narozeninám umělce. Michael Rittstein je bytostným pozorovatelem, který své po…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena280 Kč - SLEVA 11%
Cena s DPH
250
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN9788027068197
EAN9788027068197
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr210x260
Vazbavázaná
Počet stran152

Bližší informace o knize "Ve vlnách / In Waves"

Tato publikace vychází jakou soukromý tisk u příležitosti výstavy k 70. narozeninám umělce. Michael Rittstein je bytostným pozorovatelem, který své postřehy zaznamenává v tisícovkách kreseb. Všechny zážitky, i ty zdánlivě všední, se mohou stát podmětem pro vznik lokálních historek v jeho obrazech. Ve vlnách / In Waves, autor Rittstein Michael, Mach Petr (ed.).


Anotace knihy " Ve vlnách / In Waves, autor Rittstein Michael, Mach Petr (ed.)"

pokud není na cestách, pracuje denně v ateliéru - v létě maluje v rodném stavení na Šumavě, v zimě pak v paneláku na pražském sídlišti. Nevlasní automobil, rád se pohybuje v lidské společnosti. Zdroji jeho inspirace jsou prostředí hromadné dopravy, koupališť, venkovských hospod i lidských příbytků. Do jeho děl vstupují klid venkova i atmosféra pulzující metropole. Jeho expresivní malířské záznamy vyhrocené grotesktní nadsázkou až na hranici absurdity v sobě skrývají postřehy o komplikovanosti mezilidských vztahů."
napsal Petr Mach

Emeritní profesor pražské Akademie výtvarných umění Michael Rittstein, patří k nejvýznamnějším představitelům expresivní figurální malby. Jeho dílo je v četných tuzemských i světových sbírkách, jak je kupř. Národní galerie v Praze, Galerie hl. města Prahy, České muzeum výtvarných umění v Praze, Centre G. Pompidou v Paříži, nebo vídeňská Albertina..
neuveden


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz