Václav Havel - Antikódy (kovová vazba)

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisAntikódy Václava Havla jsou rébus. Jak je vlastně vydávat? Dodržet dosavadní úzus kopií autorových záznamů, anebo se pokusit o novou podobu? Potrženou…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
23 990
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTeapot
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.66 Kg
Rozměr300x310 mm
Vazbaspeciální kovová vazba
Počet stran48

Bližší informace o knize "Václav Havel - Antikódy (kovová vazba)"

Antikódy Václava Havla jsou rébus. Jak je vlastně vydávat? Dodržet dosavadní úzus kopií autorových záznamů, anebo se pokusit o novou podobu? Potrženou odhodláním grafické básně vysázet novým písmem a ilustrovat je? Lze to vůbec? V limitovaném nákladu 150 kusů. Kovová vazba. Toto vydání má č. 44/150 Václav Havel - Antikódy (kovová vazba), autor Václav Havel, Štefan Tóth.


Anotace knihy " Václav Havel - Antikódy (kovová vazba), autor Václav Havel, Štefan Tóth"

Už proto, že od počátku bylo zřejmé, že vydání bibliofilie z prostorových důvodů nemůže obsáhnout celou sbírku a že bude nutno z ní vybrat, jsme zkusili druhou cestu. Vešlo se třicet básní a jsou rozděleny do pěti oddílů po šesti číslech. V této struktuře jsou zdůrazněna témata, která lze vysledovat v Havlových básních i ostatním jeho díle a která tak jsou pro něj typická. Svoboda. Doba. Společnost. Člověk. A samozřejmě láska. Navíc pořadí jednotlivých celků i básní v nich tvoří příběh. V konečném důsledku je náš výběr autorskou glosou k Havlově životu a ovšem k životu české (československé) společnosti ve 20. století.

Kniha je vypravena pěti vyjímatelnými litografiemi Štefana Tótha, výtvarníka úspěšného doma i v zahraničí zejména ve „volném umění“. Čili litografie pro nakladatelství Teapot jsou v díle tohoto umělce rarita. Pro vydání knihy byl zvolen náročný postup, při němž každý výtisk litografie Tóth dotvářel nanášením a stříkáním barvy. Díky tomu je každý výtisk jedinečný originál.

Antikódy jsou tištěny podle jejich prozatím posledního souborného vydání v Knihovně Václava Havla (2013, editoři Lenka Jungmannová a Jan Šulc), a respektují tedy jeho podobu básní.

Odpovědní redaktoři Rudolf Leška a Lukáš Novosad
Koncepce, typografie a výtvarná redakce Johana Kratochvílová, Studio signatura.cz 150 číslovaných a signovaných výtisků na papírech Materica z italské papírny Fedrigoni vydaných dvou variantách: v kovové vazbě (1–50) a v papírové vazbě s koženým hřbetem (51–150)

Text je vysázen písmem Juvenis od Josefa Týfy (digitalizace: František Štorm).
Teapot

Obsah knihy: Václav Havel - Antikódy (kovová vazba)

Václav Havel - Antikódy (kovová vazba) - examplesVáclav Havel - Antikódy (kovová vazba) - examplesVáclav Havel - Antikódy (kovová vazba) - examplesVáclav Havel - Antikódy (kovová vazba) - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz