Václav Balšán. Obrazy a kresby

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisKatalo k výstavě Václav Balšán - obrazy a kresby. Termín: od 10. 11. 2016 do 8. 01. 2017
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
235
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie umění Karlovy Vary
ISBN978-80-270-0268-9
EAN9788027002689
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.30 Kg
Rozměr210x290 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran148

Bližší informace o knize "Václav Balšán. Obrazy a kresby"

Katalo k výstavě Václav Balšán - obrazy a kresby. Termín: od 10. 11. 2016 do 8. 01. 2017 Václav Balšán. Obrazy a kresby, autor M.Hofírek, E. Neumannová, I. Neumann.


Anotace knihy " Václav Balšán. Obrazy a kresby, autor M.Hofírek, E. Neumannová, I. Neumann"

Výstava Václava Balšána (1949) představí tvorbu posledních několika let - malby a kresby energického malířského gesta i zvučné barevnosti vážící se především k přírodě a k procesům formování a utváření krajiny.

Galerie umění Karlovy Vary připravila velkou průřezovou výstavu díla Václava Balšána zahrnující tvorbu posledních zhruba deseti let. Balšánovy umělecké začátky byly spjaty především s grafikou a kresbou. Byly to záznamy krajin, lomů, polí či skalních fragmentů střídmé hnědavé barevnosti, grafiky obdobně mírně tónované nebo „pouze“ černobílé ve všech dostupných technikách. Mimořádně významnou inspirací se pro autora stalo setkání s malířskou tvorbou umělců označovaných jako generace sedmdesátých let. Jiný, sugestivní náhled na krajinu fragmentovanou na jedinečné znaky výrazně inspiroval Balšánovu další tvorbu. Víc než pohled na krajinu jako celek jej začaly zajímat výseky, torza, fragmenty – v obrazech se postupně objevují kmeny, pařezy, balvany, krajinné útvary. Počátkem 90. let se Balšánova zobrazení koncentrují na detaily, tvary, znaky přírodnin. Následující roky přinášejí Kopce, Špičky, Krajiny, Oblouky, Zahrady atd. – vždy symbolizované jednoduchými tvary, primárními znaky vyňatými z přírody. Štětec i paleta se postupem let zcela uvolňují a malba získává na síle a naléhavosti. Balšánova krajina se stává krajinou mentální, ryze osobní, vypovídá o autorovi, o jeho myšlení, cítění, o niterných změnách a posunech. Výstavu téměř stovky děl doprovází katalog v grafické úpravě Evy Prokopové..
Galerie umění Karlovy Vary

Obsah knihy: Václav Balšán. Obrazy a kresby

Václav Balšán. Obrazy a kresby - examplesVáclav Balšán. Obrazy a kresby - examplesVáclav Balšán. Obrazy a kresby - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz