Umělci za Hitlera. Kolaborace a snaha o sebezáchovu v nacistickém Německu

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisUmělci za Hitlera je kniha převážně o modernistických umělcích, kteří se snažili najít kompromis s nacistickým režimem. Autor se soustředí jak na uměl…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
450
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAcademia
ISBN9788020028785
EAN9788020028785
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.97 Kg
Rozměr160 × 240 mm
Vazbavázaná
Počet stran432

Bližší informace o knize "Umělci za Hitlera. Kolaborace a snaha o sebezáchovu v nacistickém Německu"

Umělci za Hitlera je kniha převážně o modernistických umělcích, kteří se snažili najít kompromis s nacistickým režimem. Autor se soustředí jak na umělce, jejichž snahy selhaly (Walter Gropius, Paul Hindemith, Gottfried Benn, Ernst Barlach, Emil Nolde), tak i na ty, kteří byli režimem akceptováni (Richard Strauss, Gustaf Gründgens, Leni Riefenstahlová, Arno Breker, Albert Speer) Umělci za Hitlera. Kolaborace a snaha o sebezáchovu v nacistickém Německu, autor Vojtěch Lahoda.


Anotace knihy " Umělci za Hitlera. Kolaborace a snaha o sebezáchovu v nacistickém Německu, autor Vojtěch Lahoda"

Tyto osobnosti společně reprezentují skrytou kulturní historii nacistického Německa. Každá z nich si musela projít bolestivými životními volbami a zavírat oči před morálními a estetickými zásadami. Jejich příběhy vnášejí nový pohled na režim, ze kterého se Hitler snažil vytvořit „diktaturu géniů“. Tato kniha je příběhem beznaděje a odhodlanosti, iluzí a reality, naděje a tragédie. Výsledkem je pronikavá sonda odhalující nejednoznačnost samotného umění..
Academia


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz